LOADING...

2024-04-03

Konsultacje z mieszkańcami Starej Łomży

Gmina Łomża podejmuje kolejne działania mające na celu poprawę infrastruktury miejskiej, szczególnie w kontekście problemu odwodnienia, który dotyka obszar ulicy Dolnej w Starej Łomży przy Szosie. W związku z tym, w najbliższy czwartek, 4 kwietnia o godzinie 18.00, w świetlicy w Starej Łomży odbędą się konsultacje z mieszkańcami, dotyczące proponowanych koncepcji i rozwiązań.

Stara Łomża przy Szosie jest jednym z obszarów w Gminie Łomża, który dynamicznie rozwija się pod względem liczby nowo powstających domów i przybywających mieszkańców. W odpowiedzi na ten rozwój, gmina inwestuje w modernizację oraz rozbudowę infrastruktury drogowej.

„W ubiegłym roku dobudowany został fragment ulicy Parkowej do Starej Łomży nad Rzeką, a w tym roku planujemy przebudowę i budowę brakującego odcinka ulicy Wiejskiej” – mówi Piotr Kłys, Wójt Gminy Łomża, podkreślając istotną rolę pozyskanych dotacji w realizacji tych inwestycji.

Jednakże rosnąca liczba osiedli domków jednorodzinnych, oddalonych od pierwotnego układu drogowego, powoduje powstanie nowych wyzwań. Obszary te często borykają się z problemem odwodnienia, szczególnie w dolince między Starym Łomżą a miastem Łomża. Wczesną wiosną lub po intensywnych opadach deszczu drogi gruntowe zamieniają się w błotniste trakty, co staje się uciążliwe dla nowych mieszkańców.

„Aby móc skutecznie zbudować nowe drogi, musimy najpierw rozwiązać problem odwodnienia całego obszaru” – wyjaśnia Wójt Piotr Kłys. „Zaczynamy od głównej ulicy w tej części miejscowości – ulicy Dolnej. Projektanci opracowują dokumentację uwzględniającą możliwość odprowadzenia wód opadowych z uliczek bocznych oraz ich skuteczne zagospodarowanie. Dzięki środkom pozyskanym z Polskiego Ładu, mamy już zapewnione finanse na budowę odwodnienia ulicy Dolnej. Dodatkowo, zabezpieczyliśmy fundusze unijne na projekt związany z przystosowaniem terenu w Starej Łomży przy Szosie oraz nad rzeką do zmian klimatycznych. To dwie wzajemnie uzupełniające się inwestycje”.

Konsultacje z mieszkańcami, które odbędą się w najbliższy czwartek, stanowią istotny element procesu planowania. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną proponowane rozwiązania oraz omówione będą ich potencjalne skutki. Zaproszenie kierowane jest nie tylko do mieszkańców, ale również do właścicieli jeszcze nieużytkowanych działek, których zaangażowanie jest kluczowe dla efektywnego rozwiązania problemu odwodnienia w Starej Łomży przy Szosie.

źródło: gminalomza.pl

Poprzedni Post

Wojt Gminy Łomża o likwidacji eternitu

Następny Post

Informacja dla mieszkańców: Akcja zwalczania wścieklizny u lisów wolno żyjących

post-bars

Zostaw Komentarz