LOADING...

2024-03-06

Powrót Pociągów na Trasie Łapy – Ostrołęka po 24 Latach

Województwo Podlaskie znów stawia na rozwój komunikacji kolejowej, przywracając połączenia na trasie Łapy – Ostrołęka po 24 latach przerwy. Decyzją Zarządu Województwa, już od 18 marca 2024 roku, mieszkańcy i podróżni będą mieli możliwość korzystania z nowoczesnych pociągów, które połączą Białystok i Ostrołękę.

Powrót Pociągów: Nowoczesność i Dostępność

W obliczu rosnącego zapotrzebowania na alternatywne środki transportu oraz dążąc do zwiększenia dostępności komunikacji publicznej, władze województwa postanowiły przywrócić pociągi na trasie Łapy – Ostrołęka. Połączenia, zawieszone od kwietnia 2000 roku, powrócą na tory, zaczynając kursowanie już 18 marca 2024 r.

Do obsługi trasy zostaną wykorzystane nowoczesne pojazdy spalinowe, spełniające wymogi komfortu i przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. To krok w kierunku ułatwienia podróży wszystkim mieszkańcom regionu, bez względu na ich indywidualne potrzeby.

Ceny Biletów na Trasie: Taryfa Podlaska

Nowa oferta przewozowa obejmie atrakcyjne ceny biletów, szczególnie dla pasażerów podróżujących na trasie Białystok – Ostrołęka. Zgodnie z “Taryfą Podlaską”, podróżni będą mieli możliwość skorzystania z korzystnych cen na przykładowych relacjach podróży:

 1. Białystok – Ostrołęka:
  • Normalny: 17,50 zł
  • Uczeń (ulga 37%): 11,02 zł
  • Student (ulga 51%): 8,57 zł
 2. Białystok – Sokoły:
  • Normalny: 7,50 zł
  • Uczeń: 4,72 zł
  • Student: 3,67 zł
 3. Białystok – Kulesze Kościelne:
  • Normalny: 11,00 zł
  • Uczeń: 6,93 zł
  • Student: 5,39 zł
 4. Białystok – Śniadowo:
  • Normalny: 16,50 zł
  • Uczeń: 10,39 zł
  • Student: 8,08 zł

Promocyjna Cena “Taryfy Podlaskiej”:

Na trasie Białystok – Ostrołęka obowiązywać będzie oferta promocyjna “Taryfa Podlaska”. Cena biletu normalnego wynosi 17,50 zł, jednak przy zakupie przez elektroniczne kanały sprzedaży lub w automacie przewidziano 10% upust, co obniża cenę do 15,75 zł.

Ulgi i Promocje:

Dodatkowo, “Taryfa Podlaska” przewiduje ulgi ustawowe, umożliwiając np. posiadaczom Karty Dużej Rodziny lub uczniom skorzystanie z jeszcze niższych cen biletów.

Konkurencyjne Ceny w Porównaniu z Komunikacją Autobusową

Ceny biletów kolejowych na nowej trasie zapewnią konkurencyjną alternatywę w porównaniu z cenami obowiązującymi w komunikacji autobusowej. Nowa oferta przewozowa stawia na atrakcyjność finansową dla podróżnych, jednocześnie oferując komfort i nowoczesność w podróży.

Rozkład Jazdy: Skomunikowanie z Innymi Miejscowościami

Rozkład jazdy został starannie skonstruowany, umożliwiając podróżnym kontynuowanie swojej podróży w kierunku stacji Chorzele, a następnie do Olsztyna. Tak samo w odwrotnym kierunku, w Ostrołęce są przewidziane skomunikowania z pociągami kierującymi się do Białegostoku.

Decyzja o przywróceniu pociągów na trasie Łapy – Ostrołęka to krok w kierunku zrównoważonego rozwoju transportu publicznego województwa, zaspokajając rosnące potrzeby mieszkańców i wspierając alternatywne środki przemieszczania się. Cieszymy się, że po 24 latach przerwy, podróżni znów będą mieli okazję skorzystać z tej wygodnej formy transportu.

źródło: sniadowo.pl

Poprzedni Post

Warsztaty Ozdób Wielkanocnych w Piątnicy

Następny Post

Dzień Kobiet w M-gok Jedwabne

post-bars

Zostaw Komentarz