LOADING...

2024-02-09

Kierunek Kultura! Podróż do Świata Historii i Sztuki w Białymstoku

Gminny Ośrodek Kultury w Piątnicy serdecznie zaprasza na coroczne wydarzenie z cyklu “Kierunek Kultura!”, które tym razem zabierze uczestników w fascynującą podróż do świata historii i wielkiej sztuki w Białymstoku.

Muzeum Pamięci Sybiru: Opowieść o Dziejach Polaków na Wschodzie

Pierwszym przystankiem tej kulturalnej podróży będzie Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku. To wyjątkowe miejsce zostało uhonorowane prestiżową “Nagrodą Muzealną Rady Europy 2024” oraz nominacją do tytułu “Europejskiego Muzeum Roku”. Oferuje ono ponad 2 tys. metrów kwadratowych ekspozycji, opowiadającej o losach Polaków w carskiej Rosji i Związku Sowieckim. Wystawa ukazuje różne oblicza podróży na Wschód – od kajdan po dążenie do lepszego życia.

Opera i Filharmonia Podlaska: Spektakularny Musical “Jesus Christ Superstar”

Drugim punktem programu będzie wizyta w jednej z największych instytucji artystycznych w Polsce – Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku im. Stanisława Moniuszki. Tutaj uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć musical “Jesus Christ Superstar”, jedno z najwybitniejszych dzieł scenicznych wszech czasów.

Musical opowiada o ostatnich dniach życia Jezusa, używając języka muzycznego, choreografii i scenografii. “Jesus Christ Superstar” zdobył ogromną popularność na całym świecie od swojej premiery w 1971 roku. Wspaniała muzyka, poruszające piosenki i pełna symboli scenografia przeniosą widzów w atmosferę ostatnich chwil Nazarejczyka.

Praktyczne Informacje o Wyjeździe

  • Data: 3 marca 2024 (niedziela)
  • Godzina wyjazdu: 12:45
  • Koszt wyjazdu: 180 zł/os (w cenie przejazd oraz bilety wstępu)
  • Zapisy: do 16.02.2024 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników kultury i sztuki do udziału w tej wyjątkowej podróży! Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego zalecamy szybką rejestrację.

Kontakt

GOK Piątnica
ul. Szkolna 25, 18-421 Piątnica Poduchowna
Tel. 86 216 44 34, Kom. 699 835 193

źródło: gokpiatnica.pl

Poprzedni Post

“Wujek, Ciotka – To Najlepsza Swatka” z okazji Dnia Zakochanych

Następny Post

Coroczne Liczenie Nietoperzy w Łomżyńskim Parku Krajobrazowym

post-bars

Zostaw Komentarz