LOADING...

2024-02-09

Coroczne Liczenie Nietoperzy w Łomżyńskim Parku Krajobrazowym

W nadchodzący weekend (9-11 lutego) miłośnicy przyrody i nietoperzy będą mieli okazję dołączyć do corocznego liczenia tych fascynujących ssaków na terenie Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. Wydarzenie to jest jednocześnie świetną okazją do bliższego zapoznania się z pracą chiropterologów i zgłębienia tajemnic życia tych niezwykłych zwierząt.

Liczenie Nietoperzy z Chiropterologami

Podczas tego corocznego wydarzenia, ekipa chiropterologów zainicjuje liczenie nietoperzy w różnych miejscach, które potencjalnie stanowią miejsca zimowania. Dla efektywnego przeprowadzenia badań, organizatorzy liczą na pomoc i przychylność mieszkańców, zwłaszcza jeśli chodzi o dostęp do prywatnych piwniczek, które są często miejscem zimowania tych zwierząt.

Wspólne liczenie nietoperzy to nie tylko okazja do udziału w ciekawych badaniach przyrodniczych, ale także szansa na poznanie tajemniczego świata tych nocnych stworzeń. Nietoperze odgrywają istotną rolę w ekosystemie, zwłaszcza w kontroli populacji owadów, co czyni je istotnymi dla zachowania równowagi w przyrodzie.

Filmowy Wgląd w Pracę Chiropterologów

Dla tych, którzy są ciekawi, jak wygląda praca chiropterologów od kuchni, organizatorzy przygotowali krótki materiał filmowy z poprzedniego roku TUTAJ. Film ten jest świetną okazją do zobaczenia, jakie metody i techniki są wykorzystywane podczas badań nietoperzy oraz do poznania ekscytujących momentów z ich codziennej pracy.

Zjednoczeni dla Ochrony Nietoperzy

Coroczne liczenie nietoperzy w Łomżyńskim Parku Krajobrazowym to nie tylko naukowe wydarzenie, ale także społeczna inicjatywa, której celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat ważnej roli, jaką pełnią nietoperze w przyrodzie. Wszystkich chętnych do udziału i wsparcia tej fascynującej inicjatywy serdecznie zapraszamy!

źródło: facebook.pl

Poprzedni Post

Kierunek Kultura! Podróż do Świata Historii i Sztuki w Białymstoku

Następny Post

Podpisanie Porozumienia w Sprawie Modernizacji Drogi Powiatowej nr 1930B

post-bars

Zostaw Komentarz