LOADING...

2024-02-05

Ochrona Zdrowia Psychicznego w Łomży: Tworzymy Program na Lata 2024-2029

Prezydent Mariusz Chrzanowski ogłosił inicjatywę stworzenia zespołu do opracowania Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego dla mieszkańców Miasta Łomża na lata 2024-2029. Zespół, na czele zastępcy prezydenta Łomży, Andrzeja Stypułkowskiego, będzie składać się z lekarzy specjalistów i ekspertów, którzy wspólnie opracują merytoryczny wkład oraz plan działań mających na celu zapewnienie kompleksowej opieki zdrowotnej dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

Magistrat przeznaczył na ten cel kwotę 30 tys. zł, co pozwoli zespołowi na efektywne działanie i skuteczne opracowanie programu. Inicjatywa ma na celu zagwarantowanie zintegrowanego i powszechnego dostępu do opieki zdrowotnej dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

Małgorzata Rytel, psycholog specjalizująca się w pracy z dziećmi i młodzieżą, wyraziła swoje poparcie dla tego projektu i potwierdziła swój udział w pracach zespołu. Podkreśliła również, jak istotną rolę odgrywa zdrowie psychiczne w życiu każdego człowieka, wpływając na rozwój i ogólne samopoczucie.

Warto również zauważyć, że Miasto Łomża regularnie ogłasza konkursy na realizację zadań publicznych z zakresu ochrony zdrowia, edukacji zdrowotnej oraz programów profilaktycznych, obejmujących także zdrowie psychiczne. Stowarzyszenia, które realizują te zadania, otrzymują wsparcie finansowe, a jednym z ostatnich kroków jest utworzenie zespołu do opracowania długofalowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego dla mieszkańców Łomży.

Eksperci zwracają uwagę na globalne wyzwania związane z ochroną zdrowia psychicznego, a dane Światowej Organizacji Zdrowia wskazują, że blisko miliard ludzi na świecie doświadcza zaburzeń psychicznych. Inicjatywy takie jak ta są krokiem w stronę zwiększenia świadomości i troski o zdrowie psychiczne społeczności lokalnej.

 

źródło: lomza.pl

Poprzedni Post

Badania Ankietowe w Gospodarstwach Domowych Województwa Podlaskiego

Następny Post

“Łomżyńskie opowieści ojca Bońkowskiego” – Spotkanie w Muzeum Północno-Mazowieckim

post-bars

Zostaw Komentarz