LOADING...

2024-02-05

“Łomżyńskie opowieści ojca Bońkowskiego” – Spotkanie w Muzeum Północno-Mazowieckim

Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży serdecznie zaprasza wszystkich miłośników historii na wyjątkowe spotkanie z kapucynem Janem Bońkowskim, które odbędzie się w najbliższy piątek, 9 lutego 2024 r. W trakcie spotkania, ojciec Bońkowski podzieli się swoimi niezwykłymi wspomnieniami, skupiając się zarówno na historii Łomży, jak i własnych doświadczeniach życiowych.

Ojciec Jan Bońkowski jest postacią niezwykle zasłużoną dla Łomży, znany głównie jako duchowny i harcerz. Jego działalność obejmuje nie tylko duszpasterską posługę, ale także pracę pisarską. Podczas spotkania, kapucyn podzieli się refleksjami na temat swoich licznych publikacji, które mają charakter wspomnieniowy i historyczny.

Jego prace, takie jak “250 lat kapucynów w Łomży”, “Łomża – gród nad Narwią”, “Łomżyńskie wzgórza”, “Zapachy historii Łomży. Pomniki i kapliczki” czy “Ślady przedwojennej Łomży”, stanowią cenne źródło wiedzy o historii miasta. Ponadto, ojciec Bońkowski poświęcił wiele uwagi historii harcerstwa polskiego na Białorusi w swoich publikacjach, takich jak “Brązowym szlakiem przez Białoruś” czy “Tropami druha „Huragana”, czyli harcerstwo polskie na Białorusi”.

Spotkanie będzie nie tylko okazją do posłuchania fascynujących opowieści ojca Bońkowskiego, ale również do zadawania pytań oraz rozmowy z autorem. Wydarzenie odbędzie się o godzinie 18:00 w Sali Edukacyjnej Muzeum Północno-Mazowieckiego. Wstęp na spotkanie jest wolny, więc wszyscy zainteresowani są serdecznie zaproszeni.

Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży jest dumne, że może gościć tak wybitną postać, która poprzez swoją działalność przyczyniła się do dokumentowania i upowszechniania historii regionu oraz polskiego harcerstwa na Białorusi.

źródło: www.muzeum.lomza.pl

Poprzedni Post

Ochrona Zdrowia Psychicznego w Łomży: Tworzymy Program na Lata 2024-2029

Następny Post

VIII Kolejka Miejskiej Ligi Koszykówki MOSiR Łomża – Sezon 2023/24

post-bars

Zostaw Komentarz