LOADING...

2023-12-21

Gmina Piątnica na Rzecz Cyberbezpieczeństwa: Wniosek o Dotację w Ramach Programu FERC

Gmina Piątnica zdecydowanie stawia na rozwój cyfrowy i bezpieczeństwo w dziedzinie teleinformatyki. Dnia 13 grudnia 2023 roku gmina złożyła ambitny wniosek o grant w ramach Programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy (FERC), w Priorytecie II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa.

Celem tego złożonego wniosku jest uzyskanie wsparcia dla Urzędu Gminy Piątnica oraz jednostek podległych i nadzorowanych, aby zwiększyć poziom cyfryzacji w kontekście bezpieczeństwa cybernetycznego. Kwota wnioskowana wynosi imponujące 843 594,79 złotych.

Zakres działań planowanych do realizacji w ramach grantu obejmuje:

1. Obszar Organizacyjny:

  • Aktualizację dokumentacji Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji (SZBI).
  • Opracowanie audytów SZBI w celu oceny i poprawy bieżących procedur bezpieczeństwa.

2. Obszar Kompetencyjny:

  • Realizację podstawowego szkolenia budującego świadomość cyberzagrożeń i sposobów ochrony dla pracowników Urzędu Gminy Piątnica.
  • Szkolenia specjalistyczne z zakresu cyberbezpieczeństwa dla informatyków, aby zwiększyć ich wiedzę i umiejętności w obszarze ochrony przed zagrożeniami cyfrowymi.

3. Obszar Techniczny:

  • Zakup, wdrożenie, konfiguracja oraz utrzymanie urządzeń i oprogramowania z zakresu cyberbezpieczeństwa.
  • Zakup i utrzymanie systemów informatycznych, które zapewnią detekcję i reakcję na zagrożenia cyberbezpieczeństwa dla Urzędu Gminy Piątnica i jednostek podległych.

Gmina Piątnica stawia na kompleksowe podejście, obejmujące zarówno aspekty organizacyjne, jak i techniczne, aby skutecznie zabezpieczyć się przed współczesnymi zagrożeniami związanymi z cyberprzestrzenią. Działania te są zgodne z najnowszymi standardami bezpieczeństwa informatycznego.

Gmina oczekuje, że ewentualna realizacja tego projektu przyczyni się do zwiększenia odporności na cyberzagrożenia, podniesie poziom bezpieczeństwa informacyjnego oraz umożliwi sprawną i bezpieczną cyfryzację usług publicznych świadczonych przez Urząd Gminy Piątnica.

źródło: gminapiatnica.pl

Poprzedni Post

Szczepienia przeciw Covid-19 w sezonie 2023/2024

Następny Post

Siatkarskie Emocje w Śniadowie: Powrót do Historii z Huraganem Wołomin

post-bars

Zostaw Komentarz