LOADING...

2023-12-21

Szczepienia przeciw Covid-19 w sezonie 2023/2024

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że od 1 grudnia 2023 r. do wykonywania szczepień przeciw COVID-19 upoważnione są przychodnie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) oraz apteki ogólnodostępne. Decyzja ta ma na celu zwiększenie dostępności do szczepień i ułatwienie procesu dla obywateli.

W praktyce oznacza to, że przychodnie POZ oraz apteki, które zdecydują się na udział w programie szczepień, będą mogły wystąpić do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych o dostawę szczepionek przeciw COVID-19. Takie posunięcie ma na celu zwiększenie liczby punktów szczepień i ułatwienie obywatelom dostępu do ochrony przed wirusem.

Szczepienia przeciw COVID-19 pozostają nadal bezpłatne i są silnie zalecane przez Ministerstwo Zdrowia. Osoby, które nie miały jeszcze okazji skorzystać z tego środka ochrony, są zachęcane do skorzystania z dostępnych punktów szczepień.

Aktualna lista punktów szczepień przeciw COVID-19 znajduje się na oficjalnej stronie Ministerstwa Zdrowia pod adresem: https://pacjent.gov.pl/artykul/punkty-szczepien-przeciw-covid-19.

Dodatkowe informacje dotyczące szczepień przeciw COVID-19 można uzyskać na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/zdrowie/szczepionka-nuvaxovid-dostepna-od-6-grudnia oraz na portalu szczepienia.info prowadzonym przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego Państwowy Zakład Higieny – Państwowy Instytut Badawczy: https://szczepienia.pzh.gov.pl/wersja/dla-pacjentow.

Ministerstwo Zdrowia apeluje o korzystanie z dostępnych możliwości szczepień jako kluczowego środka w walce z pandemią COVID-19 oraz podkreśla, że szczepienia są bezpieczne i skuteczne.

źródło: miastkowo.pl

Poprzedni Post

Zaproszenie do II Noworocznego Turnieju Piłki Siatkowej MOSiR Łomża

Następny Post

Gmina Piątnica na Rzecz Cyberbezpieczeństwa: Wniosek o Dotację w Ramach Programu FERC

post-bars

Zostaw Komentarz