LOADING...

2023-12-21

Siatkarskie Emocje w Śniadowie: Powrót do Historii z Huraganem Wołomin

W sobotni wieczór, 16 grudnia 2023 roku, niewielkie Śniadowo zamieniło się w powiatową stolicę siatkówki, kiedy lokalny Klub Sportowy Huragan Śniadowo po 60-letniej przerwie ponownie postawił na siatkówkę. W emocjonującym meczu inaugurującym, siatkarze Śniadowa zmierzyli się z bliźniaczo nazwanym Klubem Siatkarskim Huragan Wołomin.

Historia tego spotkania jest równie barwna co sama gra. Wiesław Kończyk, zapalony miłośnik siatkówki, podzielił się wspomnieniami o tym, jak nazwa drużyny “Huragan” została “pożyczona” z Wołomina przez śniadowskich siatkarzy w czasie podróży pociągiem. Ryszard Krajewski, były zawodnik, dodawał koloru opowieści swoimi anegdotami z lat świetności drużyny. Prezes klubu, Jarosław Kulesza, skupił uwagę na znakomitych zawodnikach, którzy z Śniadowa trafili na szczyt rozgrywek w Olsztynie i Gdyni.

Spotkanie z Huraganem Wołomin było dla mieszkańców Śniadowa nie tylko okazją do zobaczenia widowiska siatkarskiego, ale również chwilą nostalgia i powrotu do korzeni sportowych. Sala gimnastyczna przy ZSP w Śniadowie tętniła emocjami, a rywalizacja na boisku była zacięta. Pomimo wyniku 2:3 na korzyść Wołomina, wszyscy obecni byli zachwyceni poziomem gry.

Po części oficjalnej, w tym serii przemówień, przyszedł czas na to, na co wszyscy czekali – sam mecz. W miarę upływu czasu, gospodarze odrabiali straty i zaprezentowali widowiskową grę, choć ostatecznie przeciwnicy zwyciężyli. Mimo porażki, atmosfera w hali była na najwyższym poziomie, a wszyscy czekają z niecierpliwością na zbliżający się sezon III ligi.

Warto również wspomnieć o nietypowym widowisku, które uświetniła grupa Strażników Herbów prowadzona przez Gabrielę Piszczatowską i Katarzynę Bieńkowską z GOK-u. Oprawa muzyczna, komentarze spikera, występ artystyczny grupy chorągwiarskiej, doping kibiców – to wszystko złożyło się na niezapomnianą atmosferę sportowego święta.

Klub Sportowy Huragan Śniadowo już teraz serdecznie zaprasza wszystkich miłośników siatkówki i emocji sportowych na kolejne spotkanie, które odbędzie się 28 stycznia 2024 r. Śniadowo, dzięki swojemu Huraganowi, z pewnością wpisało się na sportową mapę regionu.

źródło: sniadowo.pl

 

Poprzedni Post

Gmina Piątnica na Rzecz Cyberbezpieczeństwa: Wniosek o Dotację w Ramach Programu FERC

Następny Post

Koncert “Kolędy Śpiewajmy Wesoło!” – Magia Świąt Bożego Narodzenia Trwa Dalej

post-bars

Zostaw Komentarz