LOADING...

2023-12-21

Akcja “Wigilijny Stół” dla Najbardziej Potrzebujących

 

 

Święta Bożego Narodzenia to czas magii, rodzinnej atmosfery i dzielenia się radością z bliskimi. Niestety, nie wszyscy mają okazję doświadczyć tego wyjątkowego czasu w pełni. Z myślą o tych, którzy mogą czuć się samotni lub potrzebują wsparcia, prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski, zainicjował akcję “Wigilijny Stół”. Celem inicjatywy jest dostarczenie świątecznych potraw najbardziej potrzebującym mieszkańcom miasta.

W sobotę, 23 grudnia, 700 porcji żywnościowych, w tym pierogi z grzybami, kapusta z grzybami, paszteciki oraz makowiec, będą do odebrania dla osób potrzebujących. Potrawy przygotują łomżyńskie bursy szkolne, zaś ich dystrybucję poprowadzą pracownicy Urzędu Miejskiego w Łomży, Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji sp. z o.o. w Łomży, żołnierze 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego oraz harcerze Nadnarwiańskiego Hufca ZHP.

Miejsca, gdzie można odbierać świąteczne posiłki, obejmują Stary Rynek, parking Parku Wodnego przy ul. kard. Wyszyńskiego oraz pętlę autobusową przy skrzyżowaniu ulic Studenckiej i Wojska Polskiego. Akcja “Wigilijny Stół” ma na celu nie tylko zaspokojenie podstawowych potrzeb żywieniowych, ale także wprowadzenie odbiorców w magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Warto zaznaczyć, że pomoc nie kończy się w sobotę. W niedzielę, 24 grudnia, w godzinach 9:00-12:00, na Starym Rynku zostanie ustawiony autobus MPK. Będzie to miejsce, gdzie mieszkańcy Łomży mogą się ogrzać, wypić kawę lub herbatę oraz skosztować ciasta z makiem, przygotowanego przez Centrum Integracji Społecznej w Łomży.

Prezydent Mariusz Chrzanowski wyraził nadzieję, że inicjatywa “Wigilijny Stół” przyniesie choć odrobinę radości i ciepła tym, którzy zdecydują się skorzystać z tej formy pomocy. Wspólna mobilizacja społeczności Łomży stanowi piękny gest solidarności i empatii w tym wyjątkowym okresie roku.

źródło: lomza.pl

Poprzedni Post

Świąteczne Spotkanie Pracowników Urzędu Miejskiego w Łomży: Dziękczynienie za Wspólny Rok Rozwoju

Następny Post

Łomżyńska Noc Sylwestrowa 2023/2024: Gwiazdy i Roztańczone Rytmy na Starym Rynku

post-bars

Zostaw Komentarz