LOADING...

2023-12-18

Nowe Drogi, Nowa Jakość Życia: Uroczyste Otwarcie Zmodernizowanych Dróg w Gminie Jedwabne

14 grudnia br., Gmina Jedwabne świętowała uroczyste otwarcie zmodernizowanych dróg w związku z ukończeniem ambitnego zadania pn. “Modernizacja i przebudowa sieci dróg na terenie Gminy Jedwabne”. Inwestycje, realizowane z myślą o poprawie infrastruktury komunikacyjnej, obejmowały aż 9 odcinków dróg, a ich zakończenie było okazją do wspólnej radości dla mieszkańców i zaproszonych gości.

Prace, których efektem jest nowa jakość dróg, objęły:

  1. Przebudowę drogi gminnej przez wieś Grądy Małe
  2. Przebudowę drogi gminnej Nr 4651B Witynie-Chrostowo (od km 0+000 do km 2+293, odcinek długości 2293 m)
  3. Przebudowę drogi gminnej w miejscowości Bronaki-Olki (odcinek o długości ok. 330 m w formule “zaprojektuj i wybuduj”)
  4. Przebudowę drogi gminnej w miejscowości Korytki (odcinek o długości ok. 750 m w formule “zaprojektuj i wybuduj”)
  5. Przebudowę drogi gminnej w miejscowości Grądy Wielkie (odcinek o długości ok. 270 m w formule “zaprojektuj i wybuduj”)
  6. Przebudowę drogi gminnej w miejscowości Mocarze (odcinek o długości ok. 400 m w formule “zaprojektuj i wybuduj”)
  7. Przebudowę drogi gminnej w miejscowości Biodry (odcinek o długości ok. 550 m w formule “zaprojektuj i wybuduj”)
  8. Przebudowę drogi gminnej w miejscowości Kaimy (odcinek o długości ok. 600 m w formule “zaprojektuj i wybuduj”)
  9. Przebudowę drogi gminnej w miejscowości Janczewko (odcinek o długości ok. 250 m w formule “zaprojektuj i wybuduj”)

W uroczystości otwarcia uczestniczyli liczni goście, w tym poseł Kazimierz Gwiazdowski, wicemarszałek Marek Olbryś, wicestarosta Maria Dziekońska, Przewodniczący Rady Powiatu Łomżyńskiego Jan Kuczyński, proboszcz parafii pw. Św. Jakuba Apostoła w Jedwabnem ks. Dziekan Jerzy Dembiński, Zbigniew Piotrowski – Dyrektor Departamentu Infrastruktury i Transportu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku, radni Rady Miejskiej w Jedwabnem wraz z przewodniczącym Andrzejem Górskim, Rafał Chrostowski – przedstawiciel PBDI Rafał Chrostowski, Paweł Przestrzeslski z firmy STANPOL, Damian Wiśniewski z firmy GEOBRUK – kierownik budowy, Jan Czyżewski – inspektor nadzoru, Rafał Konopka – Prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jedwabnem oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Jedwabnem i okoliczni mieszkańcy.

Inwestycje zostały dofinansowane z Programu Rządowego Funduszu Polski Ład: program Inwestycji Strategicznych, kwotą 7 691 200,00 zł. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł 8 397 077,19 zł. Te środki pozwoliły na stworzenie nowoczesnej i bezpiecznej sieci dróg, zgodnej z oczekiwaniami społeczności lokalnej. Równocześnie, inwestycje te wpisują się w dążenia do poprawy jakości życia mieszkańców poprzez rozwój infrastruktury komunikacyjnej. Otwarcie nowych dróg to krok w stronę lepszej mobilności i sprawniejszego funkcjonowania gminy Jedwabne.

źródło: jedwabne.pl

 

Poprzedni Post

Dofinansowanie dla Strażaków z Gminy Zbójna: Inwestycje w Sprzęt i Wyposażenie

Następny Post

“Zastrzeż PESEL” – Nowa Usługa dla Bezpieczeństwa Twojej Tożsamości

post-bars

Zostaw Komentarz