LOADING...

2023-12-18

Magia Bożonarodzeniowego Święta w Łomży: Wieczerza Wigilijna na Starym Rynku

W ciepłym i uroczystym klimacie zbliżającego się Bożego Narodzenia, mieszkańcy Łomży oraz licznie przybyli goście zebrali się na Starym Rynku, by uczestniczyć w tradycyjnej Łomżyńskiej Wieczerzy Wigilijnej. To magiczne wydarzenie zostało zorganizowane przez władze samorządowe Łomży i stanowiło wyjątkową okazję do wspólnego przeżycia atmosfery świąt.

Uroczystości poprzedził Bożonarodzeniowy Jarmark “Zasmakuj w Łomży”, który rozpoczął się o godzinie 9:00 na Starym Rynku. Goście mieli okazję nabyć ozdoby, prezenty, wyroby rękodzieła artystycznego oraz degustować regionalne potrawy. Hala Kultury tętniła życiem podczas warsztatów tworzenia kartek świątecznych, a Centrum Integracji Społecznej oferowało zimową kawę i herbatę.

Wieczorem na scenie Łomżyńskiej Wieczerzy Wigilijnej prezydent Mariusz Chrzanowski serdecznie powitał zebranych, życząc im spokojnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia. Podkreślił, jak ważne jest spędzanie czasu w gronie najbliższych i wyraził nadzieję na rozwój miasta oraz indywidualne sukcesy mieszkańców w nadchodzącym roku.

Biskup łomżyński Janusz Stepnowski, błogosławiąc opłatki, przypomniał o symbolicznym znaczeniu narodzenia Jezusa Chrystusa, który zmienił świat. Wyraził nadzieję, że obecność Pana Jezusa będzie kontynuować proces pozytywnej zmiany w sercach ludzi. Jego słowa skłoniły do refleksji i zadumy nad prawdziwym sensem Bożego Narodzenia.

Niezwykłe życzenia na scenie składali również przedstawiciele władz lokalnych, w tym posłanka Alicja Łepkowska-Gołaś, senator Marek Komorowski, wicemarszałek województwa Marek Olbryś, przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Grzymała oraz harcmistrz Wiesław Domański. Wszyscy oni podkreślali wagę wspólnoty i życzyli mieszkańcom radości i pomyślności.

Łomżyńska Wieczerza Wigilijna rozpoczęła się od wspólnego śpiewania kolęd, które zabrzmiały dzięki młodym wokalistom Studia Woklanego eMDeK i Magdzie Sinoff. Bożonarodzeniowy pokaz ognia w wykonaniu Teatru Los Fuegos wprowadził wszystkich w magiczny nastrój świąt. Harcerze z Nadnarwiańskiego Hufca ZHP przekazali “Betlejemskie Światło Pokoju”, symbolizujące nadzieję i miłość.

Po symbolicznym łamaniu się opłatkiem, wszyscy uczestnicy mogli skosztować tradycyjnych potraw wigilijnych, przygotowanych przez pracowników i podopiecznych lokalnych burs i szkół. Czerwony barszcz z uszkami, sałatka śledziowa, pierogi z kapustą i grzybami, ryba po grecku oraz kluski z makiem — wszystko to można było znaleźć na świątecznych stołach.

Łomżyńska Wieczerza Wigilijna to nie tylko czas radosnego spotkania, ale również okazja do integrowania społeczności i dzielenia się magicznym klimatem świąt. Wydarzenie wpisuje się w szerszy kontekst projektu “Łomża – Miasto, w którym żyję i pracuję”, finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021. To dzięki takim inicjatywom miasto Łomża rozwija się, a jego mieszkańcy czują się zjednoczeni w magicznej atmosferze Bożego Narodzenia.

źródło: lomza.pl

 

Poprzedni Post

Stulecie Życia i Radości: Pani Stefania Kłosińska Świętuje 100. Urodziny w Modzelach Skudoszach

Następny Post

Obowiązek Umów na Odbiór Odpadów Komunalnych w Łomży: Apel Urzędu Miejskiego

post-bars

Zostaw Komentarz