LOADING...

2023-12-18

Stulecie Życia i Radości: Pani Stefania Kłosińska Świętuje 100. Urodziny w Modzelach Skudoszach

Pani Stefania Kłosińska, mieszkanka urokliwej miejscowości Modzele Skudosze, świętuje dzisiaj swoje 100. urodziny. Urodziła się 8 grudnia 1923 roku, a więc dokładnie 100 lat temu. W dniu jubileuszu otoczona przez rodzinę, przyjaciół i lokalne władze, emanuje pogodą ducha, humorem i energią życiową.

Pani Stefania, jak sama wspomina, opuściła swoją rodzinna miejscowość tylko przez dwie krótkie przerwy w trakcie długiego życia. Mieszka w Modzelach Skudoszach, które stały się świadkiem całego jej stuletniego istnienia. Z dumą opowiada, że czuje się doskonale i jest pełna energii, co z pewnością budzi podziw wśród wszystkich, którzy mają przyjemność ją poznać.

Jubilatka jest niezwykle pogodną osobą o wyjątkowym poczuciu humoru. Jej zdolność do zachowania samodzielności i sprawności w wieku stu lat zaskakuje wszystkich, którzy mają okazję z nią rozmawiać. Niejednokrotnie podkreśla, że tajemnica jej długowieczności tkwi w codziennej pracy oraz rytuale rozpoczynania dnia od zerwania kartki z kalendarza i spożycia łyżki nalewki z miodem i cytryną.

Ostatnie dni były dla Pani Stefani czasem radosnych obchodów urodzin. Wśród gości, którzy uczestniczyli w jubileuszowej uroczystości, znaleźli się również przedstawiciele lokalnych władz. Wójt Gminy Łomża, Piotr Kłys, osobiście złożył jubilatce życzenia, przynosząc bukiet kwiatów i listy gratulacyjne od prominentnych postaci, takich jak Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki i Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski.

Pani Stefania, przyjmując życzenia i gratulacje, uśmiechała się szeroko i podziękowała wszystkim za obecność i dobre słowa. Mówiła, że te “100 lat szybko zleciało”, ale jednocześnie dzieliła się swoją receptą na długowieczność z zebranymi. Podkreśliła, że praca i pozytywne podejście do życia są kluczem do harmonijnego wieku.

Zaszczytnym gościem był również sekretarz Gminy Łomża, Dorota Pazik, która razem z wójtem wspólnie składali serdeczne życzenia jubilatce. Pani Stefania, pytana o to, czego można jej jeszcze życzyć, odpowiedziała z uśmiechem, że “szczęśliwej śmierci”.

Pani Stefania Kłosińska to nie tylko sto lat pełne życia, ale także matka, babcia i prababcia. Wychowała jedną córkę, a jej rodzina obejmuje 3 wnuków i 6 prawnuków. Jej geny długowieczności przekazała kolejnym pokoleniom, a cztery siostry Pani Stefanii, które także nadal żyją, są dowodem na siłę i trwałość tej wyjątkowej rodziny.

Dostojna jubilatka dzieli swoje życie z siedemdziesięcioletnią córką, która obchodziła w tym roku 50-lecie małżeństwa. Córka opisuje matkę jako anioła, a nie człowieka, co świadczy o niezwykłej siłę charakteru i miłości, jaką Pani Stefania otacza swoją rodzinę.

W dniu jej 100. urodzin, Modzele Skudosze i cała okoliczna społeczność składają hołd tej wyjątkowej kobiecie, której życie jest inspiracją dla wszystkich, dążących do zdrowego, aktywnego i pełnego radości starzenia się. Sto lat pełnych życia, miłości i uśmiechu — to wielkie święto nie tylko dla Pani Stefani, ale dla wszystkich, którzy mają przyjemność być częścią tego jubileuszu.

źródło: gminalomza.pl

 

Poprzedni Post

Zarządzenie nr 93/2023 i 94/2023

Następny Post

Magia Bożonarodzeniowego Święta w Łomży: Wieczerza Wigilijna na Starym Rynku

post-bars

Zostaw Komentarz