LOADING...

2023-12-08

Gmina Piątnica otrzymuje Duże Dofinansowanie na Modernizację Oświetlenia w ramach Programu Polski Ład

Gmina Piątnica, będąca częścią ambitnego przedsięwzięcia Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – Rozświetlamy Polskę, może cieszyć się ogromnym sukcesem. W ramach dziewiątej edycji naboru wniosków o dofinansowanie, gmina uzyskała imponującą kwotę 3 199 999,99 zł na realizację projektu modernizacji infrastruktury oświetleniowej. To ogromne wsparcie, które pozwoli na zdecydowane podniesienie standardów oświetleniowych na terenie gminy.

Wartość dofinansowania, stanowiąca 80% kosztów inwestycji, umożliwi Gminie Piątnica wymianę dotychczasowych opraw sodowych na nowoczesne systemy oświetlenia LED. Technologia LED charakteryzuje się długą żywotnością oraz znacznie niższym zużyciem energii w porównaniu do tradycyjnych źródeł światła. To kluczowe udogodnienie, które nie tylko pozwoli na generowanie oszczędności energetycznych, ale także zaowocuje realnymi korzyściami dla mieszkańców.

Modernizacja oświetlenia to nie tylko kwestia efektywności energetycznej, ale również bezpieczeństwa na drogach. Poprawa jakości oświetlenia przyczyni się do zwiększenia widoczności i komfortu mieszkańców, co ma istotne znaczenie w kontekście bezpieczeństwa na drogach gminnych, powiatowych, wojewódzkich i krajowych.

Dofinansowanie przewiduje montaż nowoczesnych opraw nad różnymi typami dróg, a inteligentne sterowanie natężeniem światła pozwoli dostosować oświetlenie do aktualnych potrzeb. To inwestycja, która nie tylko przyczyni się do obniżenia rachunków za energię elektryczną, lecz także wpłynie na poprawę jakości życia mieszkańców.

Projekt Gminy Piątnica to jedno z 1214 przedsięwzięć, które otrzymały dofinansowanie w ramach Programu Polski Ład. Spośród 1639 złożonych wniosków, gmina zdobyła jedno z najwyższych dofinansowań w kraju, co jest znaczącym wyróżnieniem. Warto podkreślić, że Gmina Piątnica zajmuje 26. pozycję w kraju pod względem otrzymanej wartości dofinansowania.

Przewidywany termin zakończenia inwestycji to przełom IV kwartału 2024 roku i I kwartału 2025 roku. To okres, w którym mieszkańcy Gminy Piątnica zaczną czerpać korzyści z nowoczesnej, energooszczędnej i bezpiecznej infrastruktury oświetleniowej, przyczyniając się do dalszego rozwoju tej malowniczej społeczności.

źródło: gminapiatnica.pl

Poprzedni Post

Wieczory Saunowe w Parku Wodnym – Zdrowie i Relaks na Wyższym Poziomie

Następny Post

Świąteczna Magia w Gminie: Święty Mikołaj Złożył Wizytę Młodym Mieszkańcom!

post-bars

Zostaw Komentarz