LOADING...

2023-12-01

Wyprawa Filmowa z ŻUBROFFKĄ: Francuskie Opowieści w Łomży

Dla miłośników kina i kultury francuskiej mamy niezwykłą okazję! Już 7 grudnia 2023 roku, Galeria pod Arkadami w Łomży stanie się areną dla wyjątkowego pokazu filmowego. Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA przeniesie nas w mniej oczywiste zakątki Francji, prezentując nie tylko różnorodność kraju, ale także jego kulturowe bogactwo.

Podróże przez Ekran: Co Zobaczymy?

W trakcie tego fascynującego pokazu, będziemy mieli okazję odkryć różne aspekty życia we współczesnej Francji. Prezentowane filmy przeniosą nas w malownicze francuskie wioski, przedmieścia Brestu, a nawet pozwolą nam zajrzeć za kulisy wyjątkowego systemu szkolenia młodzieży.

  1. “La charge mentale” (24 min.) – Wyścig Żon Rozpoczniemy naszą podróż odwiedzając francuską wieś, gdzie niektórzy mieszkańcy – w desperacji odzyskania szacunku społeczności – biorą udział w nietypowym wyścigu noszenia żon. Czy to możliwe, aby tradycja ta przetrwała w dzisiejszych czasach?
  2. “2 ou 3 choses que je ne sais pas d’elle” (22 min.) – Hidżab we Francji Kolejny film zabierze nas na przedmieścia Brestu, gdzie 18-letnia bohaterka, niedawno przyjęła hidżab. To nie tylko opowieść o indywidualnych wyborach, ale także spojrzenie na zmianę statusu społecznego poprzez zaangażowanie w różne dziedziny sportu.
  3. “Tall” (19 min.) – Francuski System Szkolenia Młodzieży Dowiemy się, jak funkcjonuje wyjątkowy francuski system szkolenia młodzieży oraz z jakimi wyrzeczeniami się wiąże. Czy tajemnica sukcesu leży w specyficznym podejściu do rozwoju talentów?
  4. “Donovan escapes” (25 min.) – Luksusowe Życie i Jego Ceny Na zakończenie naszej wyprawy do Francji, wraz z młodym ochroniarzem, zaznamy chwilę luksusu, ale niestety, jak zdradza tytuł, nie potrwa to zbyt długo. Czy to spojrzenie na efemeryczny blichtr życia?

Praktyczne Informacje:

  • Data: 7.12.2023 (czwartek)
  • Godzina: 18:00
  • Miejsce: Galeria pod Arkadami, Stary Rynek
  • Wstęp: Wolny
  • Dla widzów: 16+
  • Czas pokazu: 83 min.

Festiwal z Pasją: Kto i Jak?

Całe wydarzenie zrealizowane jest dzięki hojnej dotacji Miasta Białegostoku. Organizatorem jest Białostocki Ośrodek Kultury – DKF “GAG”, a współorganizatorem MDK-DŚT. To dzięki ich zaangażowaniu możemy cieszyć się tym unikalnym festiwalem.

Więcej informacji na temat festiwalu oraz pełna lista filmów do obejrzenia dostępne są na oficjalnej stronie: www.zubroffka.pl

Zapraszamy wszystkich miłośników kina na tę wyjątkową podróż przez francuskie obyczaje i życie codzienne. Warto być tego dnia w Galerii pod Arkadami i dać się porwać magii ŻUBROFFKI!

źródło: facebook.pl

Poprzedni Post

EkoGmina: Podlaskie Samorządy Wyróżnione za Ochronę Środowiska

Następny Post

Łomża i Okoliczne Gminy Stawiają na Rozwój: Strategia ZIT dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego

post-bars

Zostaw Komentarz