LOADING...

2024-02-05

Rozpoczął się remont dróg w gminie Piątnica: Murawy i Kownaty Kolonia pod lupą inwestycji

Gmina Piątnica rozpoczęła intensywne prace związane z remontem i przebudową dróg na terenie dwóch miejscowości: Murawy i Kownaty Kolonia. Inwestycje te są znaczącym krokiem w kierunku poprawy infrastruktury drogowej na obszarze gminy.

Murawy: Nowa nawierzchnia asfaltowa dla lepszego standardu drogi

Pierwszym etapem jest remont drogi gminnej nr 105 660B w miejscowości Murawy. Wójt Gminy Piątnica, Artur Wierzbowski, informuje, że prace związane z remontem rozpoczęły się, a pierwszy etap utrudnień w ruchu potrwa do początku kwietnia tego roku. Mieszkańcy, korzystając z tej trasy, muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż w tym czasie prowadzone będą prace znacznie podnoszące standard techniczny drogi.

W ramach remontu drogi nr 105 660B, szerokości 5 m, zostanie wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa. Prace obejmą także zjazdy oraz utwardzone kruszywem pobocza, co przyczyni się do poprawy komfortu i bezpieczeństwa użytkowników drogi. Całość zadania otrzymała wsparcie finansowe z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 158 298,79 złotych. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 472 204,04 złote.

 

Kownaty Kolonia: Budowa nowego odcinka drogi asfaltowej

Drugim obszarem prac jest miejscowość Kownaty Kolonia, gdzie planowane jest wykonanie nowego, prawie kilometrowego odcinka drogi asfaltowej. Prace budowlane związane z przebudową drogi gminnej rozpoczęły się, a realizacja zadania jest finansowana w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja II.

Całkowita wartość inwestycji na Kownatach Kolonia wynosi imponującą sumę 1.410.108,31 złotych, a wkład gminy w wysokości 5% tej kwoty to 70 505,42 złote. Projekt zakłada budowę nowego odcinka drogi asfaltowej, co poprawi komunikację w tej części gminy i wpłynie na komfort życia mieszkańców.

Ze względu na rozległość prac budowlanych, planowane utrudnienia w ruchu drogowym w Kownatach Kolonia mogą potrwać do 30 maja 2024 roku.

Remonty dróg w Murawach i Kownatach Kolonia to zdecydowany krok w kierunku poprawy infrastruktury drogowej na terenie gminy Piątnica. Inwestycje te przynoszą nowoczesne rozwiązania i lepsze warunki podróży dla mieszkańców, co przyczyni się do ogólnego rozwoju regionu.

źródło: facebook.pl

Poprzedni Post

Rekordowa Kwota zebrana przez Gminę Piątnica podczas 32. Finału WOŚP

Następny Post

Konkurs “Nieodpłatna pomoc prawna i obywatelska – jest także dla mnie!”

post-bars

Zostaw Komentarz