LOADING...

2024-02-05

Konkurs “Nieodpłatna pomoc prawna i obywatelska – jest także dla mnie!”

 

Minister Sprawiedliwości ogłosił Konkurs “Nieodpłatna pomoc prawna i obywatelska – jest także dla mnie!”, skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. Celem konkursu jest stworzenie prac plastycznych w formie plakatu i komiksu, które będą promować system nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Prace konkursowe będą wykorzystane do popularyzacji tego systemu.

Konkurs ma na celu zaangażowanie młodych osób w tworzenie materiałów edukacyjnych, które przyczynią się do zwiększenia świadomości społeczeństwa na temat dostępności nieodpłatnej pomocy prawnej. Adresatami konkursu są uczniowie czteroletnich liceów ogólnokształcących, pięcioletnich techników, trzyletnich branżowych szkół I stopnia i trzyletnich szkół specjalnych przysposabiających do pracy.

Kategorie konkursowe i nagrody:

Plakat:

  • Nagroda I stopnia: 3 000 złotych
  • Nagroda II stopnia: 2 000 złotych
  • Nagroda III stopnia: 1 000 złotych

Komiks:

  • Nagroda I stopnia: 3 000 złotych
  • Nagroda II stopnia: 2 000 złotych
  • Nagroda III stopnia: 1 000 złotych

Tematyka prac konkursowych:

  1. Plakat: Przedstawienie systemu nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego z perspektywy uczestnika konkursu. Plakat powinien zachęcać do korzystania z tego systemu.
  2. Komiks: Wykreowanie polskojęzycznego komiksu, który prezentuje przykładowy problem, z którym można udać się do punktu nieodpłatnej pomocy. Komiks powinien również zawierać pozytywne rozwiązanie tego problemu.

Termin nadsyłania zgłoszeń:

17 marca 2024 roku

Jak wziąć udział?

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie https://np.ms.gov.pl/. W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości, można skontaktować się pod adresem: nieodplatnapomoc@ms.gov.pl.

Konkurs stanowi doskonałą okazję dla młodzieży do zaangażowania się w kształtowanie społecznej świadomości prawnej i promocji dostępności pomocy prawnej dla wszystkich obywateli.

 

źródło: sniadowo.pl

Poprzedni Post

Rozpoczął się remont dróg w gminie Piątnica: Murawy i Kownaty Kolonia pod lupą inwestycji

Następny Post

Prezentacje Organowe i Koncert Duetu Organowego w Parafii Wniebowzięcia NMP w Śniadowie

post-bars

Zostaw Komentarz