LOADING...

2024-01-26

e-Urząd Gminy Łomża

Gmina Łomża stawia na nowoczesność i wygodę mieszkańców poprzez uruchomienie e-Urzędu Gminy Łomża. Dzięki tej innowacyjnej platformie każdy mieszkaniec ma teraz możliwość rozliczenia swoich podatków bez wychodzenia z domu, 7 dni w tygodniu, przez całą dobę. Nowy serwis, umożliwiający przeglądanie i regulowanie zobowiązań wobec gminy, dostępny jest pod adresem: e-urzad.gminalomza.pl.

Stawki podatków lokalnych, zależne od wielu czynników, takich jak posiadane gospodarstwo rolne, nieruchomości czy prowadzona działalność gospodarcza, są obecnie łatwo dostępne i regulowane dzięki tej nowej platformie. Jest to ważny krok dla mieszkańców, ułatwiający codzienne życie i ograniczający formalności.

Cel: Rozwój, a Nie Podnoszenie Podatków

Piotr Kłys, Wójt Gminy Łomża, podkreśla, że celem nowej platformy nie jest podnoszenie podatków, ale raczej rozwój gminy i zwiększanie jej atrakcyjności. Stawki podatków są regulowane zgodnie z decyzjami władz gminy, które starają się utrzymać je na rozsądnym poziomie, zapewniając jednocześnie rozwój infrastruktury oraz usług dla mieszkańców.

Z myślą o ułatwieniu obywatelom dostępu do informacji podatkowych i ich regulowania, Gmina Łomża otrzymała zewnętrzne dofinansowanie na uruchomienie serwisu e-Urząd Gminy Łomża. Dzięki temu nowoczesnemu narzędziu, każdy może teraz sprawnie zarządzać swoimi zobowiązaniami podatkowymi.

Funkcje Serwisu e-Urząd Gminy Łomża

Platforma e-Urząd Gminy Łomża umożliwia przeglądanie i regulowanie zobowiązań podatkowych wobec Gminy Łomża. Umożliwia również dokonywanie wszelkich czynności związanych z opłatami podatkowymi, takimi jak podatek od nieruchomości, podatek rolny, podatek leśny, czy podatek od środków transportowych. Dodatkowo, użytkownicy mogą kontrolować i wnosić opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi poprzez elektroniczne płatności online.

Aby korzystać z serwisu, należy założyć konto i zarejestrować się zdalnie poprzez platformę e-urzad.gminalomza.pl. Po potwierdzeniu tożsamości użytkownika, będzie on miał dostęp do swoich informacji podatkowych gromadzonych i przetwarzanych w Urzędzie Gminy Łomża. Decyzje podatkowe są doręczane w formie papierowej lub przez system ePuap.

Jak Skorzystać z Serwisu e-Urząd Gminy Łomża?

Aby zarejestrować się za pomocą profilu zaufanego, użytkownik musi udać się na stronę portalu e-urzad.gminalomza.pl, wybrać opcję “login.gov.pl”, zalogować się do wybranej usługi, i uzupełnić formularz rejestracyjny. Po potwierdzeniu, użytkownik będzie mógł korzystać z serwisu.

Jeśli ktoś preferuje rejestrację za pomocą formularza rejestracyjnego, może to zrobić również na stronie portalu, wybierając opcję “załóż konto” i wypełniając formularz rejestracyjny. Następnie należy udać się z dowodem tożsamości do Urzędu Gminy Łomża, aby zakończyć rejestrację.

Platforma e-Urząd Gminy Łomża jest kolejnym krokiem w usprawnianiu komunikacji między mieszkańcami a samorządem. Dzięki niej, formalności podatkowe stają się łatwiejsze i bardziej dostępne, co sprzyja efektywności administracji publicznej oraz wygodzie obywateli.

źródło: gminalomza.pl

Poprzedni Post

Obwieszczenie Wojewody Podlaskiego o kwalifikacji wojskowej 2024

Następny Post

Zwrot Opłaty za Śmieci dla Posiadaczy KDR

post-bars

Zostaw Komentarz