LOADING...

2024-01-02

Bożonarodzeniowe Spotkanie Związku Kurpiów w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbójnej

W magiczny wieczór 20 grudnia Gminny Ośrodek Kultury w Zbójnej stał się miejscem wyjątkowego Bożonarodzeniowego spotkania Związku Kurpiów. To wydarzenie, które zawsze przyciąga liczne grono miłośników tradycji, folkloru i lokalnej kultury. Tegoroczna edycja była niezwykle urozmaicona, oferując uczestnikom zarówno koncert Grycaków Orkiestry Tradycyjnej, jak i otwarcie fascynującej wystawy “Kurpie i Ostrołęka w starej fotografii”.

Koncert Grycaków Orkiestry Tradycyjnej – Odzwierciedlenie Ducha Kurpiowskiej Kultury

Spotkanie rozpoczęło się od energetycznego koncertu Grycaków Orkiestry Tradycyjnej, których muzyka stanowiła doskonałe odzwierciedlenie ducha i tradycji Kurpiowskiego regionu. Instrumenty dęte, skrzypce, bębny – to wszystko wspólnie stworzyło atmosferę pełną radości i bliskości, charakterystyczną dla świąt Bożego Narodzenia. Uczestnicy nie tylko delektowali się dźwiękami tradycyjnych melodii, ale także odkrywali unikalny dziedzictwo muzyczne regionu.

 

Otwarcie Wystawy “Kurpie i Ostrołęka w Starej Fotografii” – Podróż w Czasie

Kolejnym wyjątkowym punktem programu było otwarcie wystawy, na którą złożyły się unikalne fotografie przedstawiające życie Kurpiów i Ostrołęki w minionych czasach. Zwiedzający mieli okazję przenieść się w czasie, podziwiając archiwalne zdjęcia, które ukazywały zarówno codzienne życie, jak i tradycje kulturowe regionu. To było nie tylko zwykłe oglądanie fotografii, lecz prawdziwa podróż w przeszłość, połączona z refleksją nad bogactwem historii i dziedzictwa kulturowego.

Nagrody dla Zwycięzców Konkursu na Najlepsze Fotografie – Talent w Kadrze

Nie zabrakło również emocji związanych z rozdaniem nagród dla zwycięzców konkursu na najlepsze fotografie. Uczestnicy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w uchwyceniu piękna, historii i charakteru Kurpiowskiego krajobrazu. Nagrodzone prace nie tylko podkreślały talent uczestników, ale także ukazywały różnorodność i bogactwo tematyczne związanego z Kurpiami obszaru.

Zaproszenie do Zwiedzania Wystawy Starych Fotografii w GOKu

Organizatorzy zachęcają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Gminnego Ośrodka Kultury w Zbójnej i zwiedzenia wystawy starych fotografii. To niepowtarzalna okazja do zanurzenia się w historię i kulturę Kurpiów oraz Ostrołęki, do zrozumienia korzeni i tradycji regionu. Wystawa pozostanie otwarta, zapewniając mieszkańcom i odwiedzającym możliwość kontynuowania tej fascynującej podróży w czasie. Niech Bożonarodzeniowe spotkanie Związku Kurpiów w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbójnej pozostanie wyjątkowym wspomnieniem, a wystawa starych fotografii stanie się oknem do przeszłości, odkrywając tajemnice i piękno regionu.

źródło: zbojna.powiatlomzynski.pl

Poprzedni Post

Modernizacja Budynków dla Rozwoju Społeczności

Następny Post

Zjazd Delegatów Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego

post-bars

Zostaw Komentarz