LOADING...

2023-12-06

Złoty Jubileusz Gminy Łomża: 50 Lat Rozwoju i Wspólnoty

Wspaniała gala z okazji Złotego Jubileuszu 50-lecia istnienia Gminy Łomża odbyła się 1 grudnia 2023 r. w imponującym Hotelu Via Baltica w Grzymałach Szczepankowskich. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło ponad 200 osób reprezentujących różne dziedziny życia społecznego – od duchownych, parlamentarzystów, samorządowców, radnych, sołtysów, przedsiębiorców, po rolników i pracowników urzędu oraz jednostek organizacyjnych.

Wójt Piotr Kłys podziękował mieszkańcom za ich zaangażowanie w rozwój gminy, prężne rozwijanie rodzinnych gospodarstw rolnych, powiększanie prywatnych firm i przedsiębiorstw, a także za sukcesy w prowadzeniu jednoosobowych działalności gospodarczych. Wyraził wdzięczność wobec tych wszystkich, którzy wspólnie z nim i wokół niego spełniają swoje plany i marzenia, przyczyniając się do ciągłego poprawiania jakości życia w gminie.

W trakcie uroczystości Wójt wyróżnił 50 osób, które w szczególny sposób zaangażowały się w rozwój Gminy Łomża, przyznając im specjalne statuetki św. Wawrzyńca. To symboliczne wyróżnienie zostało wręczone zarówno za osiągnięcia na polu gospodarczym, społecznym, jak i kulturalnym.

Warto zaznaczyć, że Gmina Łomża odnotowuje dynamiczny rozwój, co zostało podkreślone przez Wójta Piotra Kłysa. W ciągu lat 2017-2023 pozyskano około 63 miliony złotych na różnorodne inwestycje, takie jak budowy, modernizacje, remonty dróg, stacji uzdatniania wody, sale gimnastyczne, biblioteki, boiska sportowe oraz termomodernizację szkół i świetlic. Kłys zaznaczył również, że już teraz posiadają decyzje o kolejnych dziesiątkach milionów dofinansowania na przyszłe projekty.

Wśród wyróżnionych osób byli także przyjaciele Gminy Łomża, takie postaci jak ordynariusz łomżyński bp Janusz Stepnowski, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, parlamentarzyści, przedstawiciele instytucji kulturalnych i duchowni.

Głębszy kontekst historyczny został również podkreślony przez Wójta, który nawiązał do tysiącletnich korzeni wspólnoty mieszkańców Gminy Łomża. Warto wspomnieć o historycznych miejscach, takich jak Góra Królowej Bony w Starej Łomży, czy Wzgórze Świętego Wawrzyńca, które stanowiły istotne punkty kształtujące społeczność od wielu wieków.

Statuetki św. Wawrzyńca, wykonane na wzór historycznej figury z kapliczki w Starej Łomży, zostały wręczone w czterech kategoriach: Gmina Mieszkańców, Gmina Bezpieczna, Gmina Przedsiębiorca i Gmina Aktywna. To symboliczne wyróżnienie jest wyrazem uznania dla wkładu poszczególnych osób i grup w rozwój gminy.

Całe wydarzenie miało wyjątkowego partnera, Bank Gospodarstwa Krajowego, oraz honorowego patrona, Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego. To świadczy o szerokim zakresie wsparcia i zainteresowania, jakie Gmina Łomża zdobyła na przestrzeni swojej 50-letniej historii.

Złoty Jubileusz to nie tylko okazja do świętowania, ale również refleksji nad osiągnięciami i planami na przyszłość. Gmina Łomża staje się wzorem rozwoju, pokazując, że trwała wspólnota i solidarność mieszkańców to klucz do sukcesu i ciągłego rozwoju.

źródło: gminalomza.pl

 

Poprzedni Post

Roraty 2023

Następny Post

Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys Odznaczony Medalem Srebrnym Za Długoletnią Służbę

post-bars

Zostaw Komentarz