LOADING...

2023-12-04

Rekordowa Frekwencja i Emocje na II Gwiazdkowych Zawodach Pływackich MOSiR Łomża

W niedzielę, 3 grudnia, Park Wodny przy ulicy Wyszyńskiego w Łomży stał się areną sportowej rywalizacji podczas II Gwiazdkowych Zawodów Pływackich zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży (MOSiR).

Frekwencja tego roku była rekordowa, a na starcie stanęło imponujące grono około 180 dzieci w wieku od 6 do 10 lat. To świadczy nie tylko o popularności wydarzenia, ale również o rosnącym zainteresowaniu pływaniem wśród najmłodszych mieszkańców Łomży.

Zawody skupiły się na dwóch stylach pływackich: dowolnym i grzbietowym, na dystansach 25 m i 50 m. Szczególnie emocjonujący był start na 50 metrów dla uczestników z rocznika 2013, którzy po raz pierwszy mieli okazję zmierzyć się z tak długim dystansem. W porównaniu do poprzedniego roku, zawodnicy mieli również możliwość rywalizacji w stylu klasycznym, co dodatkowo urozmaiciło i podniosło poziom zmagań.

W zawodach wzięły udział liczne kluby i szkółki pływackie, takie jak AQUASWIM R.Rakowski, UKS Butterfly, Nauka pływania P. Plona, Nauka pływania D. Pupek “4S”, Szkółka Pływacka Paweł Sikora, KOFISPORT, AP Active, SP1 w Łomży, Nauka Pływania J.Krasowski. To wyjątkowa okazja dla młodych zawodników, aby zmierzyć się z rówieśnikami i sprawdzić swoje umiejętności na sportowej scenie.

Pomiar czasu podczas zawodów odbywał się z użyciem elektronicznego sprzętu OMEGA oraz mat dotykowych, co zapewniło precyzję i rzetelność wyników. Andrzej Modzelewski, dyrektor MOSiR w Łomży, oraz Kamil Walczyk, kierownik Działu Organizacji Imprez i Marketingu, mieli zaszczyt wręczyć pamiątkowe medale wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom miejsc I-III przypisane zostały dodatkowe medale.

Serdeczne gratulacje kierujemy zarówno do zawodników, jak i ich trenerów za zaangażowanie i wysiłek. Niezapomniana atmosfera na trybunach, stworzona dzięki rodzicom i kibicom, dodatkowo podkreśliła ducha sportowej rywalizacji i wspólnoty. II Gwiazdkowe Zawody Pływackie w Łomży to nie tylko sportowe wydarzenie, ale również okazja do wspólnego świętowania pasji i talentów młodych pływaków.

WYNIKI:

źródło: mosir.lomza.pl

Poprzedni Post

Łomża gotowa na Sezon na Lodowisku: Biały Orlik otwiera 6 grudnia!

Następny Post

Prelekcja i kuratorskie zwiedzanie wystawy

post-bars

Zostaw Komentarz