LOADING...

2023-12-04

Łomża gotowa na Sezon na Lodowisku: Biały Orlik otwiera 6 grudnia!

Jazda na łyżwach to nie tylko sport, to także sposób na aktywny wypoczynek i niezapomnianą zabawę. W Łomży, każdego roku, entuzjaści lodowych szaleństw z utęsknieniem wyczekują otwarcia lodowiska “Biały Orlik”. Sezon 2023/24 zapowiada się obiecująco, a prace przygotowawcze już dobiegają końca.

Lodowisko “Biały Orlik” mieści się przy ulicy Katyńskiej i zajmuje obszar o imponującej powierzchni 800 m2. To przenośna konstrukcja, która każdej zimy pojawia się na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego. Prace przygotowawcze obejmują m.in. przygotowanie podłoża z styroduru i folii ochronnej, co nie tylko zmniejsza zużycie energii, ale także zwiększa efektywność chłodzenia. System orurowania chłodniczego oraz ogrodzenie to kolejne elementy, które sprawiają, że lodowisko jest gotowe do przyjęcia miłośników łyżwiarstwa.

Obecnie trwają prace nad budowaniem tafli lodu, a jeśli warunki atmosferyczne będą sprzyjały, lodowisko zostanie otwarte już 6 grudnia – w samym środku Mikołajek. Biały Orlik będzie czynny codziennie, 7 dni w tygodniu, w godzinach od 9.30 do 21.30.

Jedną z ważnych zmian w tym sezonie jest elastyczny system wejść. Od teraz, miłośnicy jazdy na łyżwach mogą wchodzić na lodowisko o dowolnej porze, nie tylko w wyznaczonych godzinach. Bilety można nabyć zarówno w kasie, jak i online poprzez stronę eaktywni.pl.

Ceny biletów zaczynają się od 6 zł za godzinę na lodowisku bez wypożyczonych łyżew, natomiast za wejście z wypożyczonymi łyżwami trzeba zapłacić 12 zł. Dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z łyżwami, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży przygotował kaski, kamizelki, a także “pingwiny” ułatwiające naukę jazdy na lodzie i zwiększające bezpieczeństwo.

Osoby posiadające karnet Aktywnie z MOSiR Łomża mogą również skorzystać z dodatkowych korzyści – od 10% do nawet 30% zniżki na wybrane usługi w Parku Wodnym, Pływalni oraz Porcie Rzecznym. W tym sezonie oferta płatności karnetem została rozszerzona o wejścia na lodowisko, co z pewnością ucieszy wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu.

Sezon na lodowisku “Biały Orlik” obiecuje nie tylko świetną zabawę na łyżwach, ale także nowości i udogodnienia, które zadowolą nawet najbardziej wymagających miłośników zimowej rozrywki. Łomża już szykuje się na mroźne, ale pełne radości i sportowych emocji dni na lodzie!

Cennik

źródło: Źródło: MOSiR Łomża, fot. archiwum UMŁ

Poprzedni Post

Zarządzenie Nr 90/2023

Następny Post

Rekordowa Frekwencja i Emocje na II Gwiazdkowych Zawodach Pływackich MOSiR Łomża

post-bars

Zostaw Komentarz