LOADING...

2023-12-01

Inspirujący Młodzi Przedsiębiorcy: Startuje Druga Edycja Konkursu “Mój Pomysł na Biznes – Zabiznesuj w Łomży”

Od 1 grudnia 2023 r. do końca stycznia 2024 r., młodzież ucząca się w łomżyńskich szkołach ponadpodstawowych ma szansę zgłosić swoje innowacyjne pomysły biznesowe wraz z biznesplanem do drugiej edycji konkursu “Mój Pomysł na Biznes – Zabiznesuj w Łomży”. Inicjatywa jest częścią programu “Łomża – Miasto, w którym żyję i pracuję” realizowanego przez Miasto Łomża we współpracy z Gminą Piątnica, w ramach Programu Rozwój Lokalny finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

W pierwszej edycji konkursu, która miała miejsce na przełomie 2022 i 2023 roku, zgłoszono 18 prac, a nagrodzono ośmiu uczestników indywidualnych, sześć zespołów dwuosobowych i cztery trzyosobowe. Teraz, z nową porcją inspiracji i pomysłów, rusza kolejna odsłona tego fascynującego przedsięwzięcia.

Prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski, wyraził swoje entuzjazmy podczas konferencji prasowej inaugurującej drugą edycję konkursu. Podkreślił ogromny potencjał uczniów łomżyńskich szkół, zachęcając ich do udziału i podkreślając rolę konkursu w promowaniu postaw przedsiębiorczości wśród młodzieży.

Andrzej Garlicki, zastępca prezydenta, zauważył, że młodzieży często brakuje edukacji dotyczącej biznesu, a konkurs ma na celu pobudzenie w nich cech przedsiębiorczości. Dodał, że dwie debaty oksfordzkie, które odbyły się w listopadzie, wprowadziły młodzież w tematykę konkursu, przygotowując ich do udziału.

Jolanta Šimon, nauczycielka, która przygotowała wielu uczniów do pierwszej edycji konkursu, podkreśliła znaczenie edukacji ekonomicznej. Dzięki konkursowi, uczniowie zdobywają kompetencje trudne do osiągnięcia w ramach standardowych lekcji szkolnych, takie jak kreatywność, umiejętności komunikacji i asertywne występowanie przed publicznością.

Podczas konferencji prasowej uczestniczyli także uczniowie, którzy odnieśli sukcesy w poprzedniej edycji konkursu. Jakub Piaścik, uczeń Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5, podzielił się swoim doświadczeniem, mówiąc, że założył działalność nierejestrowaną i funkcjonuje w dziedzinie instalacji elektrycznych od czasu zdobycia III miejsca w konkursie.

Paulina Gralińska z II Liceum Ogólnokształcącego, która otrzymała wyróżnienie za projekt “Jungle, wspinaczka po marzenia”, opowiedziała o swojej fascynującej przygodzie podczas konkursu. Emil Kulka, nagrodzony za pomysł psiego hotelu, zaznaczył, że konkurs jest doskonałą okazją do rozwoju kreatywności, komunikacji i umiejętności występowania publicznego.

Konkurs “Mój Pomysł na Biznes – Zabiznesuj w Łomży” nie tylko promuje przedsiębiorczość wśród młodzieży, ale również staje się platformą, na której młodzi ludzie mogą realizować swoje pomysły i marzenia. Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na oficjalnej stronie internetowej http://biznes.um.lomza.pl/archiwa/20026.

Za udział w konkursie przewidziane są atrakcyjne nagrody w postaci voucherów o wartości od 2000 do 5500 złotych, co stanowi dodatkową zachętę dla młodych przedsiębiorców. Termin składania zgłoszeń trwa do końca stycznia 2024 r., dając młodym umysłom wystarczająco czasu na przemyślenie i zgłoszenie swoich kreatywnych projektów biznesowych.

źródło: lomza.pl

Poprzedni Post

Opłatki na stół Wigilijny

Następny Post

EkoGmina: Podlaskie Samorządy Wyróżnione za Ochronę Środowiska

post-bars

Zostaw Komentarz