LOADING...

2023-11-29

SportLOVE w Szkole Podstawowej nr 10 w Łomży: Jesienny Festyn Promujący Aktywność Fizyczną i Zdrowy Tryb Życia

W atmosferze radości, współzawodnictwa i edukacji odbył się jesenny festyn sportowy – SportLOVE, zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 10 w Łomży. Wydarzenie, które miało na celu promowanie sportu jako środka wpływającego pozytywnie na zdrowie oraz budowanie relacji społecznych, zrealizowane było w ramach projektu Polskiej Fundacji Filary Rozwoju pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Łomża, Mariusza Chrzanowskiego, i współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Uczniowie klas I i II wraz z rodzicami wzięli udział w czterech konkurencjach, których zadania były zarówno złożone, jak i ciekawe, nawiązujące do tematyki jesiennej. Festyn nie tylko kształtował umiejętności sportowe uczestników, ale również integrował społeczność szkolną i promował zdrowy tryb życia.

W przerwach między rywalizacją, swoje talenty taneczne zaprezentowali uczniowie klasy 3F oraz klasy I E, dodając szczyptę artystycznego uroku do wydarzenia.

Każdy uczestnik festynu otrzymał zasłużone medale, a drużyny zdobyły puchary. Klasy pierwsze zostały obdarowane koszami wypełnionymi akcesoriami sportowymi, co stanowiło dodatkową zachętę do kontynuowania aktywności fizycznej poza szkolnymi murami. Całość wydarzenia została urokliwie zwieńczona wspólnym poczęstunkiem w stołówce szkolnej, gdzie uczestnicy mogli dzielić się wrażeniami i budować jeszcze mocniejsze więzi.

Prezydent Mariusz Chrzanowski wyraził swoje wsparcie dla tego typu inicjatyw, podkreślając, jak ważny w życiu każdego człowieka jest sport. Uczestnicząc w wydarzeniu, podziękował organizatorom projektu, gratulując jednocześnie wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i aktywność.

Obok prezydenta Łomży, w wydarzeniu wzięli udział także wicewojewoda Bogusława Szczerbińska, radny Marcin Dębek oraz prezes Polskiej Fundacji Filary Rozwoju Dariusz Budrowski. Wspólnie stworzyli atmosferę, która nie tylko promowała zdrowie fizyczne, ale również umacniała społeczność lokalną, pokazując, że sport może być źródłem radości, integracji i pozytywnego rozwoju.

źródło: lomza.pl

Poprzedni Post

Jesienne Zawody Pływackie w Łomży: SportLOVE pod Patronatem Prezydenta Miasta

Następny Post

Inspirujące Warsztaty Sportowe w SP 1 w Łomży z Mistrzami Świata i Zawodnikami Pho3nix Active School

post-bars

Zostaw Komentarz