LOADING...

2023-11-29

Inspirujące Warsztaty Sportowe w SP 1 w Łomży z Mistrzami Świata i Zawodnikami Pho3nix Active School

Ponad 200 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomży miało niepowtarzalną okazję uczestnictwa w warsztatach sportowych Pho3nix Active School. Wyjątkowe zajęcia poprowadzili goście specjalni: mistrzyni świata w korfballu plażowym, Tamara Siemieniuk, utalentowany zawodnik BMX, Maks Płuciennik, oraz doświadczony badmintonista, Cezary Gajewski. Inicjatywa ta była nagrodą dla szkoły, która zajęła 47. miejsce w Polsce i drugie wojewódzkie w konkursie Pho3nix Active School.

Celem warsztatów było wprowadzenie uczniów w fascynujący świat różnorodnych dyscyplin sportowych, a także pomoc w odkryciu, która z nich może najlepiej odpowiadać ich predyspozycjom i zainteresowaniom. Każdy z uczestniczących w zabawie mógł sprawdzić swoją sprawność fizyczną, biorąc udział w specjalnie przygotowanej ścieżce sportowej.

Nauczyciele wychowania fizycznego, Ewa Pietrusewicz i Alina Żelazna, pełnili rolę koordynatorów projektu, który miał na celu nie tylko rozwijanie umiejętności sportowych, ale również inspirowanie uczniów do aktywnego trybu życia i poszukiwania swoich pasji.

Goście specjalni dostarczyli uczestnikom nie tylko niezapomnianych wrażeń sportowych, ale również podzielili się swoimi doświadczeniami i historiami sukcesu. Tamara Siemieniuk, mistrzyni świata w korfballu plażowym, przekazała nie tylko techniczne aspekty tej dyscypliny, ale także wartości związane z rywalizacją i współpracą zespołową.

Maks Płuciennik, utalentowany zawodnik BMX, zabrał uczniów w świat ekstremalnych akrobacji na rowerze, dzieląc się swoją pasją i motywując do pokonywania własnych ograniczeń.

Cezary Gajewski, doświadczony badmintonista, przekazał uczniom tajniki tej dynamicznej dyscypliny, podkreślając znaczenie zdrowego trybu życia i regularnej aktywności fizycznej.

Warsztaty nie tylko dostarczyły uczniom nowych umiejętności sportowych, ale również rozbudziły ich ciekawość i pasję do różnorodnych dziedzin sportu. Pho3nix Active School nie tylko nagradza szkoły za ich aktywność, ale także stawia na rozwijanie potencjału każdego ucznia, inspirując ich do zdrowego stylu życia i aktywnego uczestnictwa w różnorodnych dyscyplinach sportowych.

źródło: lomza.pl

 

Poprzedni Post

SportLOVE w Szkole Podstawowej nr 10 w Łomży: Jesienny Festyn Promujący Aktywność Fizyczną i Zdrowy Tryb Życia

Następny Post

Rada seniorów z Łap odwiedziła Łomżę w ramach „Kulturalnej integracji 60+”

post-bars

Zostaw Komentarz