LOADING...

 Konkurs Kurpiowskiej Sztuki Ludowej „Sztuka Kurpiów”
2024-05-06

Konkurs Kurpiowskiej Sztuki Ludowej „Sztuka Kurpiów”

Puszcza Biała i Zielona to nie tylko obszary geograficzne – to kraina bogata w kulturę i tradycje Kurpiowskie. Aby docenić i uwidocznić bogactwo tej dziedziny, Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce ogłasza konkurs „Sztuka Kurpiów”.

Głównym celem konkursu jest promowanie dziedzictwa kulturowego regionu, a także nagradzanie twórców ludowych za ich kunszt i talent. To nie tylko okazja do prezentacji prac, ale również szansa na zdobycie nagród pieniężnych.

Prace konkursowe mogą być zróżnicowane pod względem dziedzin, obejmując m.in. ceramikę, wycinankarstwo, pieczywo obrzędowe, tkactwo, koronkarstwo, hafciarstwo, rzeźbiarstwo, czy pisankarstwo. Istnieje też kategoria, która łączy tradycję z nowoczesnością, pozwalając na kreatywną interpretację lokalnych motywów w dzisiejszym kontekście.

Do 31 lipca 2024 roku, do godziny 16:00, prace można zgłaszać osobiście w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. Konkurs skierowany jest zarówno do zrzeszonych, jak i niezrzeszonych twórców, artystów, rzemieślników i rękodzielników Kurpiowskiej Puszczy Białej i Zielonej.

Wszelkie szczegóły, w tym formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu, dostępne są na stronie internetowej Muzeum. Dodatkowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 29 764 54 43 wew. 36.

Konkurs nie tylko umożliwia zaprezentowanie talentu i umiejętności twórców, ale również stanowi doskonałą okazję do ożywienia i kontynuacji tradycji ludowych regionu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich twórców do udziału w konkursie! Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Kultura Ludowa i Tradycyjna 2024 oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego. To właśnie dzięki takim inicjatywom dziedzictwo kulturowe regionów może być kontynuowane i celebrowane przez kolejne pokolenia.

źródło: muzeum.ostroleka.pl

Poprzedni Post

Adam Snopek Show Przy Fortepianie:…

Następny Post

Powstańcza Tradycja w Lesie Jednaczewskim

post-bars