Regionalny Przegląd Kapel, Śpiewaków i Gawędziarzy Ludowych 2024
Już niebawem, 19 maja 2024 roku, w malowniczym amfiteatrze w Dobrym Lesie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – Regionalny Przegląd Kapel, Śpiewaków i Gawędziarzy Ludowych. To nie tylko festiwal muzyki i tradycji kurpiowskiej, ale także okazja do promocji dziedzictwa kulturowego regionu oraz wyłonienia najlepszych zespołów do udziału w prestiżowym XXXI Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kurpiowskich.
Celem tego wyjątkowego przeglądu jest nie tylko prezentacja tradycyjnego kurpiowskiego muzykowania, śpiewu, tańca i stroju, ale także popularyzacja tych wartości w społeczeństwie, zachowanie dla przyszłych pokoleń oraz wsparcie środowisk twórczych. To również doskonała okazja dla artystów z regionu, by zaprezentować swoje umiejętności, a także poznać i podzielić się swoją pasją z innymi.
Pragniemy zachęcić wszystkich chętnych solistów i zespoły kurpiowskie z powiatów: łomżyńskiego, grajewskiego, zambrowskiego, kolneńskiego i wysokomazowieckiego, oraz z gminy Goniądz, do wzięcia udziału w konkursie. Nie ma ograniczeń wiekowych, wszyscy są mile widziani, by dzielić się swoją miłością do tradycji i muzyki.
Aby wziąć udział w przeglądzie, konieczne jest przesłanie wypełnionej karty zgłoszenia do organizatora do dnia 6 maja 2024 roku oraz przestrzeganie regulaminu. To doskonała okazja, by zaprezentować swoje umiejętności i talent przed szeroką publicznością oraz wyłonić najlepszych z najlepszych, którzy będą reprezentować nasz region na ogólnopolskiej scenie kultury.
Organizatorem wydarzenia jest Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego, we współpracy z Wójtem Gminy Zbójna oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Zbójnej. Wydarzenie wspierają również Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku, Fundacja Sztuki i Dialogu oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Dobrym Lesie.
Dofinansowanie na realizację projektu zostało udzielone przez Partnera Województwo Podlaskie, Starostwo Powiatowe w Łomży oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.
Więcej szczegółowych informacji na temat przeglądu oraz zgłoszenia udziału można znaleźć na stronie internetowej: link. To wyjątkowa okazja, by wziąć udział w jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych regionu, kultywując tradycje i tworząc niezapomniane wspomnienia.
źródło: facebook.pl