LOADING...

2024-02-26

XXI Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne: Promocja Bezpieczeństwa w Pracy Rolników

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Białymstoku serdecznie zaprasza właścicieli indywidualnych gospodarstw rolnych do udziału w XXI Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. To wyjątkowe wydarzenie, które odbywa się od 2003 roku, stanowi istotny krok w działaniach na rzecz poprawy warunków pracy rolników, zmniejszenia liczby wypadków oraz przeciwdziałania chorobom zawodowym.

Celem dwudziestej pierwszej edycji konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym, a także szerzenie wiedzy na temat zapobiegania wypadkom przy pracy rolniczej i chorobom zawodowym. Udział w konkursie nie tylko daje szansę na zdobycie prestiżowych wyróżnień, ale przede wszystkim stanowi niezwykłą okazję do identyfikacji i eliminacji potencjalnych zagrożeń w miejscu pracy rolników.

Konkurs otwarty jest dla wszystkich – zarówno dla dużych, jak i małych gospodarstw rolnych, pod warunkiem, że przynajmniej jeden z właścicieli jest objęty ubezpieczeniem społecznym rolników. Organizatorami przedsięwzięcia są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Honorowy Patronat nad konkursem sprawuje Prezydent RP, Andrzej Duda, co podkreśla wagę inicjatywy na szczeblu państwowym.

Partnerem strategicznym konkursu jest AGRO Ubezpieczenia – Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, co dodatkowo wzmocnia rangę przedsięwzięcia i zwraca uwagę na istotność bezpieczeństwa w rolnictwie.

Regulamin konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym jest dostępny w Placówkach Terenowych i Oddziałach Kasy, a także na oficjalnej stronie internetowej www.gov.pl/krus. Warto zaznaczyć, że warunkiem uczestnictwa jest przekazanie do najbliższej Placówki Terenowej KRUS lub Oddziału Regionalnego KRUS w Białymstoku, w terminie do 25 kwietnia 2024 r., wypełnionego Formularza zgłoszeniowego, którego wzór określa załącznik nr 1 do Regulaminu Konkursu.

Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne nie tylko kładzie nacisk na konkurencyjność i prestiżowe nagrody, lecz przede wszystkim mobilizuje społeczność rolniczą do podejmowania działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy. To także doskonała okazja do wymiany doświadczeń i budowania świadomości w zakresie ochrony zdrowia i życia w rolnictwie. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do aktywnego udziału w konkursie, który stanowi krok w kierunku bardziej bezpiecznego i zrównoważonego rolnictwa w Polsce.

źródło: gov.pl

Poprzedni Post

Rolnicy Domagają się Sprawiedliwości: Protest w Gminie Zbójna

Następny Post

BIG BIT 2024: Festiwal Honorujący Legendy Polskiej Muzyki

post-bars

Zostaw Komentarz