LOADING...

2024-02-26

BIG BIT 2024: Festiwal Honorujący Legendy Polskiej Muzyki

W miłym nawiązaniu do tradycji BIG BIT Festival, lokalne wydarzenie muzyczne, poświęcone zostanie dwóm wyjątkowym postaciom polskiej sceny muzycznej. W 2024 roku, organizatorzy postanowili uczcić 5. rocznicę odejścia Olgi “Kory” Jackowskiej oraz 20. rocznicę śmierci Czesława Niemena. BIG BIT, organizowany przez Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży, to nie tylko konkurs, ale również szansa dla utalentowanej młodzieży na eksplorację muzycznego dziedzictwa.

Repertuar Przyciąga Różne Pokolenia i Style Muzyczne

Tegoroczna edycja BIG BIT Festival postawiła na różnorodność i oryginalność. Repertuar festiwalu obejmie utwory reprezentujące różne pokolenia i gatunki muzyczne. Pomimo różnic, łączyć je będzie ogromna kreatywność, charyzma, oraz wpływ na polską muzykę rozrywkową. Organizatorzy są przekonani, że prezentacja utworów tych wybitnych artystów, tak różnych, a zarazem tak wpływowych, będzie dla młodych wykonawców inspiracją do odkrywania nowych obszarów w muzyce.

Patronat nad Konkursem: Czesław Niemen i Maanam

Czesław Niemen, uznany za artystę wszechczasów w plebiscycie tygodnika “Polityka” w 1999 roku, pozostawił niezatarte piętno w historii polskiego rocka. Jego debiutancki album “Dziwny jest ten świat” z 1969 roku jest uznawany za najważniejszy w dziejach polskiego rocka. Natomiast Maanam, z KORĄ na czele, byli patronami festiwalu w 2020 roku.

Regulamin i Cele Konkursu

Organizatorem festiwalu jest Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży. Konkurs ma charakter regionalny, skierowany głównie do dzieci i młodzieży z województw podlaskiego, warmińsko-mazurskiego oraz mazowieckiego. Termin zgłoszeń upływa 15 marca 2024 r., a przesłuchania konkursowe oraz rozstrzygnięcie festiwalu odbędą się 22 marca 2024 r.

Cele konkursu obejmują stworzenie okazji do prezentacji dorobku artystycznego utalentowanych muzycznie dzieci i młodzieży, popularyzację wartościowego repertuaru dla dzieci i młodzieży, oraz promocję działalności nauczycieli i instruktorów zajmujących się formami wokalnymi.

Jury i Nagrody

Jury festiwalu BIG BIT 2024 będzie składać się z cenionych postaci świata muzycznego:

  • Damian Ukeje – wokalista, muzyk, laureat I Edycji The Voice Of Poland
  • Jolanta Baranowska – autorka tekstów, wokalistka
  • Wojciech Chamryk – dziennikarz muzyczny

Nagrody festiwalu, w postaci bonów zakupowych, wyniosą 2000 zł i zostaną podzielone wśród nagrodzonych w trzech kategoriach wiekowych. Ponadto, laureaci i uczestnicy festiwalu otrzymają upominki i nagrody rzeczowe od sponsorów.

BIG BIT 2024 to nie tylko konkurs, to wyjątkowe wydarzenie muzyczne, które pozwala młodym talentom wyrazić się i podzielić swoją pasją, a jednocześnie hołduje wielkim postaciom polskiej sceny muzycznej.

źródło: mdk.lomza.pl

Poprzedni Post

XXI Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne: Promocja Bezpieczeństwa w Pracy Rolników

Następny Post

Wprowadzenie drugiego stopnia alarmowego w Polsce: Bezpieczeństwo i Zarządzanie Kryzysowe

post-bars

Zostaw Komentarz