LOADING...

2024-02-16

Rolnicy Domagają Się Zmiany: Protest w Gminie Łomża

Niezadowolenie rolników z unijnych regulacji i napływu tanich towarów z Ukrainy przekłada się na zorganizowany protest, który odbędzie się w dniu 20 lutego 2024 r. w Gminie Łomża.

Rozwój gospodarczy w sektorze rolniczym stanowi nieodłączną część życia wielu społeczności, również w Gminie Łomża. Jednakże, obecne unijne regulacje oraz konkurencja z Ukrainy sprawiają, że rolnicy zmagają się z trudnościami ekonomicznymi, co skłoniło ich do zorganizowania protestu.

Nieopłacalność Produkcji Rolnej i Przetwórczej

Protestujący rolnicy jednomyślnie zwracają uwagę na nieopłacalność produkcji rolnej i przetwórczej, która wynika z nadmiernych restrykcji wprowadzonych przez unijne regulacje. Kwestie związane z normami bezpieczeństwa, jakością produktów czy wymogami dotyczącymi środowiska stawiają rolników w trudnej sytuacji ekonomicznej.

Niekontrolowany Napływ Tanich Towarów z Ukrainy

Dodatkowo, rolnicy podkreślają problem niekontrolowanego napływu tanich towarów z Ukrainy. Konkurencja cenowa z zagranicznymi produktami utrudnia utrzymanie się na rynku krajowym, szczególnie w przypadku produktów podstawowych, takich jak zboża, mleko czy mięso.

Organizacja Protestu

W odpowiedzi na te trudności, Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność” Województwa Podlaskiego ogłosił zorganizowanie protestu w dniu 20 lutego 2024 r. w godzinach 11.00 – 16.00. Miejsce zgromadzenia planowane jest przy węźle drogowym „Łomża Południe” na trasie S61, z zajęciem jezdni drogi ekspresowej w obu kierunkach, oraz na rondzie na drodze DW677 w Konarzycach wraz z dojazdem do S61.

Stanowisko Wójta Gminy Łomża

Wójt Gminy Łomża, zdając sobie sprawę z trudnej sytuacji rolników, informuje, że do Urzędu Gminy Łomża wpłynęło zgłoszenie zgromadzenia. Władze gminy będą monitorować sytuację i pracować nad zminimalizowaniem ewentualnych zakłóceń dla ruchu drogowego.

Protest rolników to wyraz zaniepokojenia oraz potrzeby zmiany obecnych warunków regulacyjnych, które mają wpływ na ich byt ekonomiczny. Wydarzenie to stanowi także okazję dla społeczności lokalnej, w tym decydentów, do wsłuchania się w potrzeby rolników i wspólnej pracy nad rozwiązaniem istniejących problemów.

Bądźmy świadkami jedności społeczności lokalnej i poszukiwania konstruktywnych rozwiązań dla dobra rolników oraz ogółu mieszkańców Gminy Łomża.

źródło: gminalomza.pl

Poprzedni Post

Rozpoczęcie prac na nowym odcinku Kałęczyn – Olszyny

Następny Post

Sportowe Migawki: Wystawa Fotografii Tomasza Prażmowskiego

post-bars

Zostaw Komentarz