LOADING...

2024-02-15

Rozpoczęcie prac na nowym odcinku Kałęczyn – Olszyny

Gmina Piątnica rozpoczęła kolejną inwestycję drogową na terenie swojego obszaru. Odcinek drogi między Kałęczynem a Olszynami stanowi część szerszego planu rozwoju infrastruktury komunikacyjnej w regionie. Prace nad tym projektem są już w toku, a ich zakończenie planowane jest na koniec maja 2024 roku.

“Kałęczyn – Olszyny” to jeden z czterech odcinków dróg, które zostaną wybudowane w ramach tego projektu na terenie Gminy Piątnica. Obecnie prace budowlane prowadzone są również na drogach gminnych w miejscowościach Kownaty Kolonia, Budy Mikołajka i Motyka.

Odcinek drogi Kałęczyn – Olszyny ma 596,50 metrów długości, na którym zostanie wykonana nowa nawierzchnia bitumiczna o szerokości jezdni wynoszącej 5,00 metrów. Dodatkowo, utwardzone zostaną pobocza z kruszywa łamanego. Nie tylko sama droga będzie modernizowana – w ramach tego zadania zaplanowano również przebudowę sieci wodociągowej, telekomunikacyjnej oraz elektroenergetycznej. Te działania mają na celu poprawę codziennego funkcjonowania mieszkańców i znacząco zwiększenie bezpieczeństwa na drodze.

Całkowita wartość inwestycji wynosi 1 699 200,20 złotych. Realizacja tego zadania była możliwa dzięki pozyskanym środkom w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. Udział środków z budżetu Gminy Piątnica wyniósł 84 960,01 złotych.

Inwestycja ta stanowi ważny krok w rozwoju infrastruktury drogowej Gminy Piątnica. Poprawa jakości dróg przyczynia się nie tylko do wygody mieszkańców, ale również wspiera rozwój gospodarczy i społeczny regionu. Dzięki działaniom podejmowanym przez władze lokalne, obszar ten staje się jeszcze bardziej atrakcyjny zarówno dla mieszkańców, jak i potencjalnych inwestorów.

źródło: facebook.pl

 

Poprzedni Post

Iskra Nadziei – Podlaskie w hołdzie Żołnierzom Wyklętym: Wartość Pamięci w Łomży

Następny Post

Rolnicy Domagają Się Zmiany: Protest w Gminie Łomża

post-bars

Zostaw Komentarz