LOADING...

2024-02-15

Rozkwit Nowego Koła Gospodyń Wiejskich w Nowych Kupiskach

W Nowych Kupiskach, pod koniec ubiegłego roku, narodziło się Koło Gospodyń Wiejskich, które w krótkim czasie zdobyło serca społeczności lokalnej. Uroczyste otwarcie, które miało miejsce 10 lutego, przyciągnęło uwagę mieszkańców oraz ważnych gości, w tym Piotra Kłysa, Wójta Gminy Łomża.

W swoim przemówieniu podczas ceremonii otwarcia, Wójt Kłys podkreślił energię, entuzjazm, jedność oraz zaangażowanie, które wykazują członkinie Koła Gospodyń Wiejskich. Wyraził również wdzięczność za odnowienie sali świetlicy wiejskiej, finansowane ze środków udostępnionych przez Gminę Łomża.

Członkinie Koła, w krótkim okresie swojej działalności, zorganizowały różnorodne wydarzenia, takie jak Mikołajki dla dzieci, warsztaty tworzenia bożonarodzeniowych stroików czy dekorowanie kościoła. Te inicjatywy przyczyniły się do wzmocnienia więzi społecznych oraz ożywienia tradycji w Nowych Kupiskach.

Zaangażowanie pań z KGW poszerzyło się także na prace remontowe, gdzie odświeżyły wnętrze świetlicy wiejskiej. Emilia Malinowska, przewodnicząca Koła, podkreślała znaczenie tego projektu dla lokalnej społeczności, wyrażając nadzieję, że odnowiona świetlica stanie się miejscem spotkań, integracji i rozwijania pasji mieszkańców.

Podczas otwarcia Koła nie zabrakło również pysznego poczęstunku, przygotowanego z sercem przez zaangażowane członkinie. Wójt Piotr Kłys wyraził swoje uznanie za inicjatywę i podziękował za odświeżenie wnętrza świetlicy, a także zapowiedział dalsze wsparcie dla Koła.

Obecni na ceremonii goście, w tym przedstawiciele administracji gminnej, szkoły, parafii i innych Kół Gospodyń Wiejskich, okazali swoje wsparcie i dumę z powstającej inicjatywy. Wójt Kłys obiecał kolejne projekty do wspólnego zrealizowania, podkreślając, że mieszkańcy Nowych Kupisk mogą być dumni z osiągnięć Koła Gospodyń Wiejskich.

W ten sposób, Nowe Kupiski dołączyły do grona gmin, gdzie Koła Gospodyń Wiejskich stają się ważnym ogniwem społeczności wiejskiej, integrując mieszkańców i wspierając lokalny rozwój. Inicjatywa ta jest przykładem, jak wspólna praca i zaangażowanie społeczności mogą przyczynić się do pozytywnych zmian w lokalnym środowisku.

źródło: gminalomza.pl

 

Poprzedni Post

Inwestuj w rozwój Gminy Łomża – Twój podatek może zrobić różnicę!

Następny Post

Miejski Dom Kultury Łomża Zaprasza na Spotkanie Upamiętniające 85. Urodziny Czesława Niemena

post-bars

Zostaw Komentarz