LOADING...

2024-02-15

Miejski Dom Kultury Łomża Zaprasza na Spotkanie Upamiętniające 85. Urodziny Czesława Niemena

W dniu 18 lutego o godzinie 18:00 Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży serdecznie zaprasza miłośników muzyki na wyjątkowe wydarzenie pt. “Nim przyjdzie wiosna”. Spotkanie to stanowi hołd złożony jednemu z najważniejszych artystów polskiej sceny muzycznej – Czesławowi Niemenowi, który obchodziłby 85. urodziny.

W ramach tego niezwykłego wieczoru publiczność będzie miała okazję uczestniczyć w kameralnym koncercie Studia Wokalnego eMDeK, które zaprezentuje wyjątkowy repertuar artysty. To niepowtarzalne widowisko przybliży obecnych do niezwykłego dziedzictwa muzycznego, jakie pozostawił nam Czesław Niemen.

Ponadto, program wieczoru uzupełni projekcja reportażu autorstwa Eugeniusza Szpakowskiego i Szymona Sinoffa, poświęconego postaci Niemena. Reportaż ten to podróż przez życie i twórczość artysty, ukazujący zarówno jego fascynacje, jak i wyjątkowe miejsce w polskiej muzyce.

Niezwykle ważnym elementem wieczoru będzie również spotkanie z reżyserem reportażu, Eugeniuszem Szpakowskim, który podzieli się swoimi refleksjami na temat procesu twórczego i fascynacji Czesławem Niemenem.

Spotkanie poprowadzi Wojciech Chamryk, który wprowadzi widzów w atmosferę tego wyjątkowego wieczoru, tchnącego życiem i duchem twórczości Niemena.

Wydarzenie odbędzie się w Scenie na Piętrze, w siedzibie placówki przy ul. Wojska Polskiego 3. Wstęp na to niezapomniane wydarzenie jest wolny, co sprawia, że każdy miłośnik muzyki ma szansę uczestniczyć w hołdzie złożonym jednemu z najważniejszych artystów polskiej sceny muzycznej.

Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży serdecznie zaprasza wszystkich na to wyjątkowe wydarzenie, które stanie się miejscem spotkania dla miłośników twórczości Czesława Niemena oraz dla tych, którzy pragną przeżyć niezapomniany wieczór w atmosferze muzycznej magii.

źródło: lomza.pl

Poprzedni Post

Rozkwit Nowego Koła Gospodyń Wiejskich w Nowych Kupiskach

Następny Post

Iskra Nadziei – Podlaskie w hołdzie Żołnierzom Wyklętym: Wartość Pamięci w Łomży

post-bars

Zostaw Komentarz