LOADING...

2024-02-15

Inwestuj w rozwój Gminy Łomża – Twój podatek może zrobić różnicę!

W okresie od 15 lutego do 30 kwietnia każdy z nas ma szansę przyczynić się do rozwoju Gminy Łomża poprzez świadome przekierowanie części podatku dochodowego PIT. Wójt Gminy Łomża, Piotr Kłys, zachęca wszystkich mieszkańców zarejestrowanych na terenie gminy, nawet jeśli są zameldowani gdzie indziej, do dokonania tego prostego, a jednocześnie ważnego kroku.

Ponad 1/3 płaconego podatku może zostać zainwestowana bezpośrednio w rozwój lokalnej społeczności. W przypadku Gminy Łomża to około 38% pobranej kwoty, co stanowi istotne źródło dochodów gminy. Dlatego też apel Wójta Kłysa to ważne wezwanie do wspólnego działania na rzecz poprawy warunków życia i infrastruktury lokalnej.

Podczas rozliczania podatku dochodowego PIT w Urzędzie Skarbowym, większość z nas korzysta z dostępnych formularzy dostępnych w serwisie Twój e-PIT (podatki.gov.pl). Wystarczy poprawić miejsce zameldowania na właściwe, aby ponad 1/3 podatku wróciła do gminy. Wójt Kłys podkreśla, że te dodatkowe środki trafią bezpośrednio do budżetu gminy, wspierając różnorodne inwestycje i projekty.

Zdaniem Wójta Piotra Kłysa, środki z podatku PIT mogą być kluczowym źródłem finansowania dla rozmaitych przedsięwzięć. Dzięki nim możliwe będzie remontowanie i budowanie dróg, modernizacja stacji uzdatniania wody, czy też poprawa infrastruktury edukacyjnej i społecznej. W latach 2018–2023 gmina pozyskała około 90 mln zł, a w bieżącym roku planuje wydać blisko połowę budżetu na inwestycje.

Wśród obszarów, które zostaną objęte finansowaniem, znajdują się m.in. edukacja i wychowanie, inwestycje w oświacie, rozbudowa dróg, utrzymanie dróg, oświetlenie uliczne, gospodarka komunalna, pomoc społeczna, kultura i sport, oraz bezpieczeństwo publiczne. Konkretna alokacja środków na te obszary pokazuje, że gmina planuje skierować fundusze na projekty istotne dla codziennego życia mieszkańców.

Wójt Piotr Kłys podkreśla, że każdy mieszkaniec Gminy Łomża, nawet jeśli jest zameldowany gdzie indziej, może aktywnie przyczynić się do tworzenia lepszych warunków życia dla siebie i innych mieszkańców poprzez skierowanie części podatku na inwestycje lokalne. Przekazanie środków z podatku to prosty i efektywny sposób na wspieranie rozwoju społeczności, w której się mieszka. Czas zdecydować, gdzie trafią Twoje pieniądze podatkowe – dlaczego nie do Gminy Łomża?

źródło: gminalomza.pl

Poprzedni Post

Światowy Dzień Chorego: Namaszczenie Chorych w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży

Następny Post

Rozkwit Nowego Koła Gospodyń Wiejskich w Nowych Kupiskach

post-bars

Zostaw Komentarz