LOADING...

Światowy Dzień Chorego: Namaszczenie Chorych w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży

 

11 lutego, obchodzimy Światowy Dzień Chorego, dzień poświęcony modlitwie, refleksji i wsparciu dla osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują. Z tej okazji Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży zaprasza wszystkich wiernych na dwie Msze Święte z Sakramentem Namaszczenia Chorych.

Pierwsza Msza Święta odbędzie się o godzinie 9:00, a druga o godzinie 15:00. Sakrament Namaszczenia Chorych, udzielany podczas tych liturgicznych celebracji, jest wyrazem troski i miłości Kościoła dla osób chorych, starszych i cierpiących.

Uroczystość Światowego Dnia Chorego została ustanowiona przez papieża Jana Pawła II w 1992 roku i obchodzona jest 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. To symboliczne wydarzenie skupia uwagę na chorobie jako doświadczeniu, które może prowadzić do głębszej więzi z Bogiem poprzez cierpienie.

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży, jako miejsce modlitwy, wsparcia duchowego i uzdrowienia, pragnie w szczególny sposób otoczyć troską wszystkich chorych. Sakrament Namaszczenia Chorych, udzielany podczas Mszy Świętych w dniu 11 lutego, stanowi specjalne błogosławieństwo dla każdego, kto doświadcza choroby w różnych formach.

Wspólnota parafialna zachęca wszystkich wiernych do udziału w tych uroczystościach, aby wspólnie modlić się za chorych, wyrazić solidarność z nimi i doświadczyć obecności Bożej mocy uzdrawiania.

Niech obchody Światowego Dnia Chorego w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego będą czasem otuchy, nadziei i modlitwy, a Sakrament Namaszczenia Chorych przyniesie pociechę i uzdrowienie wszystkim potrzebującym.

źródło: facebook.pl

Poprzedni Post

Uwielbienie “Wszystko na Chwałę Bożą czyńcie” u Braci Kapucynów

Następny Post

Inwestuj w rozwój Gminy Łomża – Twój podatek może zrobić różnicę!

post-bars

Zostaw Komentarz