LOADING...

2024-02-09

Otwarcie Zmodernizowanej Świetlicy w Mikołajkach

Mikołajki, malownicza wieś w Gminie Łomża, z dumą ogłosiły otwarcie zmodernizowanej świetlicy. Uroczystość miała miejsce 2 lutego 2024 roku i zgromadziła mieszkańców, przedstawicieli władz lokalnych oraz znamienitych gości, takich jak Poseł na Sejm RP Jarosław Zieliński czy Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś.

Piotr Wiesław Chojnowski, sołtys Mikołajek, podczas ceremonii otwarcia wyraził swoją radość z nowego miejsca spotkań dla społeczności wiejskiej. Podkreślił, że ta świetlica ma być miejscem otwartym dla każdego, miejscem, gdzie kontynuowana będzie wiejska tradycja wspólnoty i solidarności.

Remont z Inicjatywy Społeczności Lokalnej

Remont świetlicy w Mikołajkach to rezultat postulatu mieszkańców, którzy od kilku lat przeznaczali środki z funduszu sołeckiego na poprawę warunków lokalowego ośrodka. W 2021 roku zebrane środki pozwoliły na wymianę podłogi. Następnie, w 2022 roku, Urząd Gminy Łomża zaangażował się w poszukiwanie zewnętrznego wsparcia finansowego.

Dzięki pozytywnej ocenie wniosku o środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, przez Urząd Marszałkowski Województwa, na remont przyznano 142 497,00 zł. Pozostała część finansowania pochodziła z funduszu sołeckiego i środków własnych Gminy Łomża. Prace modernizacyjne przeprowadzono w 2023 roku, a na początku 2024 roku zakupiono podstawowe wyposażenie, takie jak stoły, krzesła, i firanki, aby świetlica mogła zostać otwarta dla mieszkańców.

Odnawialne Źródła Energii i Wspólnota

Nowoczesność budynku przejawia się nie tylko w estetycznym wnętrzu, ale także w zastosowaniu ekologicznych rozwiązań. Dzięki instalacji fotowoltaicznej zintegrowanej z pompą ciepła oraz energooszczędnemu oświetleniu, miejsce to nie tylko spełnia funkcje społeczne, ale także dba o środowisko.

Wsparcie Władz Lokalnych i Pozytywne Reakcje Społeczności

Uroczystego otwarcia dokonała społeczność wiejska podczas ceremonii, w której wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych, radni gminy, pracownicy Urzędu, a także znani goście. Wójt Gminy Łomża, Piotr Kłys, podkreślił, że remont świetlicy to jedno z wielu przedsięwzięć, które mają na celu integrację mieszkańców i wspieranie inicjatyw lokalnych. Wspólnie zaznaczono, że takie miejsca są kluczowe dla kultywowania tradycji, integracji społeczności oraz tworzenia silnej więzi lokalnej.

Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, Marek Olbryś, wyraził swoje uznanie dla inicjatyw podejmowanych przez społeczność Gminy Łomża, podkreślając rolę wsi jako rodziny, która potrzebuje swojego domu.

Zakończenie remontu świetlicy w Mikołajkach to nie tylko poprawa infrastruktury, lecz także manifestacja siły wspólnoty wiejskiej i zdecydowanej postawy mieszkańców w kształtowaniu lokalnej przestrzeni społecznej. Wielki aplauz dla zaangażowanych osób oraz władz za tworzenie miejsc sprzyjających wspólnej aktywności i budowaniu trwałych relacji między mieszkańcami Gminy Łomża.

źródło: gminalomza.pl

 

Poprzedni Post

Ostrzeżenie meteorologiczne: Oblodzenie na drogach i chodnikach

Następny Post

“Disco Lodowisko” w Łomży

post-bars

Zostaw Komentarz