LOADING...

2024-02-05

Ostrzeżenie meteorologiczne: Oblodzenie na drogach i chodnikach

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku wydało ostrzeżenie I stopnia dotyczące oblodzenia, które może wystąpić we wtorek 6 lutego od godz. 2:00 do godz. 8:00. Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem, co może skutkować ich oblodzeniem.

Temperatura minimalna w tym okresie ma wynieść około -1°C, a temperatura minimalna przy gruncie około -2°C. Warunki te sprzyjają powstawaniu oblodzenia, co może stanowić zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego oraz pieszych.

Miejmy na uwadze, że oblodzenie utrudnia normalny przebieg ruchu, zwiększając ryzyko wypadków. Dlatego też, w przypadku konieczności podróży w godzinach objętych ostrzeżeniem, zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych.

Ostrzeżenia meteorologiczne są ważne dla bezpieczeństwa publicznego, dlatego mieszkańcy powinni śledzić komunikaty meteorologiczne oraz dostosowywać swoje plany i zachowania do panujących warunków pogodowych. W razie wątpliwości czy problemów z dojazdem, zaleca się kontakt z lokalnymi służbami drogowymi bądź korzystanie z alternatywnych środków transportu.

 

źródło: https://meteo.imgw.pl/

Poprzedni Post

Bal Hodowców w Restauracji Parkowa: Noc pełna muzyki, tańca i wyróżnień dla lokalnych rolników

Następny Post

Otwarcie Zmodernizowanej Świetlicy w Mikołajkach

post-bars

Zostaw Komentarz