LOADING...

2024-01-26

Sukces II Noworocznego Turnieju Piłki Siatkowej MOSiR Łomża

W niedzielę, 14 stycznia, Hala Sportowa im. Olimpijczyków Polskich przy ul. Ks. Anny tętniła życiem, gdyż odbył się II Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej MOSiR Łomża. Wydarzenie zgromadziło 12 drużyn, które rywalizowały ze sobą w duchu sportowej pasji i rywalizacji.

Zmagania wszystkich drużyn były intensywne, a emocje sięgały zenitu. Wszystkie pojedynki toczyły się do dwóch wygranych setów, zakończonych przy 15 punktach. Turniej obfitował w zacięte pojedynki, zdarzyło się także trzykrotnie rozstrzygnąć losy meczu w tie-breaku.

Zainteresowanie turniejem było ogromne, a lista chętnych wypełniła się błyskawicznie. Do udziału zakwalifikowały się następujące drużyny: Academy Łomża, Emeryci Siatkówki, Dzik Team, Słoneczny Patrol, Kambodżaki, Łapski Volleyball, Olszyna Team, SPEC Łomża, Łyńcuki, Wygoda Team, Niedzielni Siatkarze i BŁYSK Łomża. Losowanie podzieliło zespoły na trzy grupy po cztery zespoły.

Turniej rozpoczął się punktualnie o godzinie 10.00, a po rozegraniu 18 emocjonujących meczów pierwszej fazy, wyłoniono półfinalistów. Do finałów awansowali zwycięzcy grup – Słoneczny Patrol Ełk, Olszyna Team, Błysk Łomża, oraz Spec Łomża, który był najlepszą drużyną spośród zdobywców drugich miejsc.

W półfinałach Słoneczny Patrol zmierzył się z Olszyna Team, zaś w meczu o trzecie miejsce Błysk Łomża stawił czoła Spec Łomża. Po zaciętych bojach triumfatorami okazali się zawodnicy Słonecznego Patrolu, zdobywając złote medale. Drugie miejsce zajęła drużyna Olszyna Team, a brązowe medale przypadły zespołowi Błysk Łomża.

Dodatkowo, Spec Łomża zasłużenie została uznana za najlepszą drużynę mieszaną, prezentując wysoki poziom gry obu płci.

Najlepsi zawodnicy turnieju również zostali uhonorowani statuetkami:

  • Najlepszy rozgrywający: Rafał Skrzypczak (Olszyna Team),
  • Najlepszy atakujący: Bartosz Hodana (Słoneczny Patrol Ełk),
  • MVP: Bartłomiej Łabanowski (Słoneczny Patrol Ełk).

Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem, a jego przebieg nadzorowało aż 26 kandydatów na sędziów z całego województwa podlaskiego. Dzięki ich zaangażowaniu każdy mecz był ścisłe nadzorowany przez sześciu sędziów, w tym arbitrów liniowych. Całość zawodów pod okiem sędziów szczebla centralnego: Anny Łuby, Piotra Andraki i Alberta Błażewicza, przebiegła sprawnie i zgodnie z zasadami fair play. Turniej był nie tylko sportowym wydarzeniem, ale także okazją do integracji społeczności i propagowania zdrowego stylu życia poprzez aktywność fizyczną.

źródło: mosir.lomza.pl

 

Poprzedni Post

Spotkanie autorskie z Dariuszem Rosiakiem

Następny Post

“Wojskowe Granie w Piątnicy” – 26.01

post-bars

Zostaw Komentarz