LOADING...

2024-01-12

Koncert “Kolęda Przetrwania”

 

Instytut Pamięci Narodowej serdecznie zaprasza na wyjątkowy koncert pt. “Kolęda Przetrwania”, który odbędzie się w kościele pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Szczepankowie 14 stycznia 2024 r. o godzinie 13:00. To niezwykłe wydarzenie muzyczne będzie stanowiło mieszankę tradycyjnych kolęd, pastorałek oraz kolęd obozowych i okupacyjnych, takich jak “Kolęda Katyńska” czy “Kolęda warszawskich powstańców” w kompozycji Krzysztofa Falkowskiego.

Czas Bożego Narodzenia to okres, który niesie ze sobą nie tylko radość, ale również tęsknotę i wspomnienia tych, których nie ma już przy świątecznym stole. Koncert “Kolęda Przetrwania” będzie okazją do refleksji nad historią, pamięcią i trudnymi doświadczeniami, które towarzyszyły wielu ludziom w czasie okupacji i obozów.

Wystąpią artyści, dla których sztuka to nie tylko wyraz piękna, ale również forma przekazu historii i uczuć. Zespół Zagan Acoustic w składzie: Paweł Zagańczyk – akordeon, Joachim Łuczak – skrzypce, Dawid Głowacki – klarnet, Jarosław Stokowski – kontrabas, Łukasz Łapiński – instrumenty perkusyjne, stworzy wyjątkową atmosferę, w której tradycyjne brzmienia połączą się z kolędami obozowymi, budując pełne emocji przeżycie dla słuchaczy.

Nie zabraknie również wzruszającego śpiewu, który poprowadzą utalentowane wokalistki: Agnieszka Brenzak-Guz, Patrycja Kunert, Karolina Leszko. Ich interpretacja kolęd obozowych dodatkowo wzmocni oddziaływanie koncertu, czyniąc go pełnym szacunku dla pamięci i historii.

Koncert “Kolęda Przetrwania” to nie tylko spotkanie z muzyką, ale również z refleksją nad przeszłością, dzięki której możemy docenić wartość pokoju i świątecznej radości. Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki oraz tych, którzy pragną uczcić pamięć i tradycję w wyjątkowy sposób.

 

źródło: sniadowo.pl

Poprzedni Post

Zima to Okres Ryzyka dla Osób Najbardziej Wrażliwych

Następny Post

Ochrona Zwierząt Zimą: Apel o Empatię i Edukację

post-bars

Zostaw Komentarz