LOADING...

2024-01-08

Łomża w Akcji: Konsultacje Społeczne Gminnego Programu Rewitalizacji na Lata 2024-2034

 

Miasto Łomża przechodzi przez fascynujący etap rozwoju, a kluczową rolę w tym procesie odgrywają zaangażowani mieszkańcy. Dzięki ich wkładowi i determinacji, udało się stworzyć projekt Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Łomża na lata 2024-2034. Teraz, aby jeszcze lepiej dostosować plany do oczekiwań społeczności, zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych.

Konsultacje, trwające od 5 stycznia do 9 lutego 2024 r., oferują różnorodne możliwości uczestnictwa dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców. Wprowadzają także szereg atrakcyjnych wydarzeń, mających na celu omówienie projektu, a także wspólną refleksję nad przyszłością Łomży.

Debata z udziałem Zastępcy Prezydenta Łomży i prezentacja projektu: Data: 17 stycznia 2024 r. Godziny: 16:30-18:00 Miejsce: Hala Kultury, Stary Rynek 6 w Łomży

Pierwsze wydarzenie to debata, w której Zastępca Prezydenta Łomży przedstawi projekt Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Łomża na lata 2024-2034. To znakomita okazja, aby dowiedzieć się więcej o planach i cele tego ambitnego przedsięwzięcia oraz podzielić się swoimi opiniami i sugestiami.

Spacer badawczy po obszarze rewitalizacji: Data: 18 stycznia 2024 r. Godziny: 16:30-18:00 Miejsce: Rozpoczęcie przy fontannie na Starym Rynku

Kolejny dzień konsultacji rozpocznie się spacerem badawczym, który zabierze uczestników śladem planowanych przedsięwzięć rewitalizacyjnych. To doskonała okazja, aby na własne oczy zobaczyć obszary, które mają zostać objęte rewitalizacją, i wyrazić swoje zdanie na temat ich priorytetów.

Warsztaty z mieszkańcami: Data: 18 stycznia 2024 r. Godziny: 18:00-19:30 (po spacerze badawczym) Miejsce: Hala Kultury, Stary Rynek 6 w Łomży

Po spacerze badawczym, uczestnicy są zaproszeni na warsztaty, które poprzedzi prezentacja głównych treści projektu Gminnego Programu Rewitalizacji. To wyjątkowa szansa na aktywny udział w procesie kształtowania przyszłości Łomży i wyrażenie swoich pomysłów na temat rozwoju miasta.

Zgłaszanie uwag do projektu:

  • Wypełnij formularz dostępny elektronicznie na stronie internetowej Urzędu Miejskiego Łomży (http://www.lomza.pl/bip/prawo.php?wiad=9558).
  • Wersję papierową formularza można odebrać w Wydziale Kultury, Sportu i Inicjatyw Społecznych Urzędu Miejskiego w Łomży (ul. Farna 1, 18-400 Łomża, pokój 5).
  • Wypełnione formularze można dostarczyć drogą elektroniczną na adres rewitalizacja@um.lomza.pl, drogą korespondencyjną na adres: Urząd Miejski w Łomży, Stary Rynek 14, 18-400 Łomża (z dopiskiem “Rewitalizacja”) lub osobiście do Punktu Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Łomży, Stary Rynek 14, od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu.

Łomża to miasto, które kształtuje się z myślą o swoich mieszkańcach, a konsultacje społeczne to doskonała okazja, aby wspólnie budować przyszłość naszego wspólnego domu. Zachęcamy do aktywnego udziału w tych ważnych wydarzeniach i dzielenia się swoimi pomysłami na rozwój Łomży.

Mapa z podstawowymi kierunkami zmian funkcjonalno-przestrzennych obszaru rewitalizacji

Załączniki:

formularz_zgłaszania_uwag_do_projektu.pdf

formularz_zgłaszania_uwag_do_projektu.doc

projekt_gminnego_programu_rewitalizacji_miasta_Łomża

streszczenie_projektu gminnego_programu_rewitalizacji

źródło: lomza.pl

Poprzedni Post

Wspólne Inwestycje W Rozwój Regionu – Ponad 78 Mln Euro Dla Lokalnych Grup Działania Z Woj. Podlaskiego

Następny Post

Ferie z MOSiR

post-bars

Zostaw Komentarz