LOADING...

2024-01-03

Zmiany w Podziale Obwodów Głosowania i Okręgów Wyborczych w Łomży na Rok 2024

Pod koniec grudnia 2023 roku Komisarz Wyborczy w Łomży ogłosił ważne zmiany w podziale obwodów głosowania oraz okręgów wyborczych na terenie Miasta Łomża. Postanowienie Nr 164/2023, opublikowane pod adresem link do treści postanowienia, zawiera szczegółowe informacje dotyczące wprowadzonych modyfikacji.

Zmiany w Stałych Obwodach Głosowania:

  1. Do obwodu głosowania nr 1 dodana została ulica Mieszka I.
  2. Do obwodu głosowania nr 11 dodana została ulica Zachodnia.
  3. Do obwodu głosowania nr 12 dodane zostały ulice: Architektów, Budowlańców, Drogowców, Elektryków, Informatyków.
  4. Do obwodu głosowania nr 3 dodane zostały bloki przy ul. Romana Dmowskiego nr 3 i 5 oraz Marii Skłodowskiej Curie nr 2.
  5. Z obwodu głosowania nr 4 wyłączono bloki przy ul. Romana Dmowskiego nr 3 i 5 oraz Marii Skłodowskiej Curie nr 2, które dodane zostały do obwodu głosowania nr 3.
  6. Do obwodu głosowania nr 16 dodana została ulica Zawadzka numery parzyste od nr 38 do 54 i nieparzyste od nr 25 do 29.
  7. Z obwodu głosowania nr 22 wyłączono numery ulicy Zawadzkiej parzyste od nr 38 do 54 i nieparzyste od nr 25 do 29, które dodane zostały do obwodu głosowania nr 16.
  8. W obwodzie głosowania nr 22 pozostawiono numery ulicy Zawadzkiej parzyste od nr 56 do końca i nieparzyste od nr 31 do końca.

Konsekwencje dla Wyborców:

W wyniku tych zmian mieszkańcy bloków przy ul. Romana Dmowskiego nr 3 i 5 oraz przy ul. Marii Skłodowskiej Curie nr 2 będą głosować w KLUBIE SENIORA przy ul. Marii Skłodowskiej Curie (obwód nr 3), a nie w Przedszkolu „Mały Artysta” (obwód nr 4).

Natomiast mieszkańcy domów przy ul. Zawadzkiej parzyste od nr 38 do 54 i nieparzyste od nr 25 do 29 będą głosować w Szkole Podstawowej Nr 1 przy ul. Reymonta 9 (obwód nr 16), a nie w Szkole Podstawowej Nr 10 przy ul. Niemcewicza 17 (obwód nr 22).

Ponadto, postanowieniem Nr 163/2023, dostępnym tutaj, Komisarz Wyborczy w Łomży ustalił granice, numery oraz liczbę radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym.

Te zmiany w podziale obwodów głosowania i okręgów wyborczych mają na celu zapewnienie bardziej efektywnego i zrównoważonego systemu wyborczego, uwzględniając dynamiczne zmiany w strukturze ludności oraz dostosowując się do potrzeb mieszkańców Miasta Łomża. Warto śledzić oficjalne ogłoszenia Komisarza Wyborczego w Łomży, aby być dobrze poinformowanym przed nadchodzącymi wyborami.

 

źródło: lomza.pl

Poprzedni Post

Dynamiczny Rozwój Gminy Łomża

Następny Post

Konkurs „Świeć się z Energą”

post-bars

Zostaw Komentarz