LOADING...

2023-12-21

Sukcesywny Rozwój Infrastruktury: Zakończenie Prac Inwestycyjnych Gminy Łomża na Koniec Roku

Wraz z końcem roku, Gmina Łomża z dumą kończy kolejne prace inwestycyjne, które zdecydowanie poprawią infrastrukturę komunalną. Ostatnimi zrealizowanymi zadaniami były modernizacja ulic Łomżyńskiej i Cichej w Starych Kupiskach oraz ulicy Parkowej w Starej Łomży. Te projekty, wsparte środkami zewnętrznymi, stanowią kamień milowy w dążeniu do doskonałości w zakresie komunikacji i bezpieczeństwa mieszkańców.

Najważniejszym i najkosztowniejszym z zadań było kompleksowe przekształcenie ulicy Cichej w Starych Kupiskach. Przez lata ta „stara” ulica była miejscem, gdzie domy i gospodarstwa funkcjonują od dziesięcioleci. Do niedawna charakteryzowała się wąską, nieutwardzoną nawierzchnią, którą po opadach deszczu trudno było pokonać. Teraz, dzięki inwestycji, ulica zyskała nowoczesną nawierzchnię z kostki brukowej, chodnik, oświetlenie oraz nową infrastrukturę podziemną. Wartość tej inwestycji przekroczyła 4 mln zł, z czego znaczącą część stanowiło dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Ulica Łomżyńska w Starych Kupiskach, dawniej część drogi wojewódzkiej, została przekazana gminie po wybudowaniu obwodnicy trzy lata temu. Jednak brak bezpiecznego dojścia wzdłuż tej ulicy do miasta Łomża stanowił problem przez lata. Teraz, dzięki środkom zewnętrznym, Gmina Łomża zrealizowała remont nawierzchni ulicy oraz wybudowała chodnik i utwardzone pobocze prowadzące do miasta. Całość została dodatkowo wzbogacona o nowoczesne oświetlenie LED, co przyczyniło się do zwiększenia bezpieczeństwa. Prace przy tej ulicy jednak nie kończą się, gdyż planowane są dalsze inwestycje związane z oświetleniem ulicznym w przyszłym roku.

Nowa ulica Parkowa w Starej Łomży stanowi strategiczne połączenie między Starym Łomżą a drogą Łomża – Siemień Nadrzeczny – Pniewo. Długość nowej jezdni wynosi około 420 metrów, a dodatkowo zbudowano chodnik i pobocze. Inwestycja objęła także oświetlenie, kanalizację deszczową oraz modernizację wodociągu. Całe przedsięwzięcie kosztowało około 2,7 mln zł, z czego główna część pochodziła z Funduszu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

Wkrótce mieszkańcy Starej Łomży przy Szosie będą mogli oczekiwać rozpoczęcia prac związanych z budową i przebudową ul. Wiejskiej. Wartość tej inwestycji to 4,8 mln zł, a Gmina Łomża pozyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Podsumowując, tegoroczne wydatki inwestycyjne Gminy Łomża na budowę i rozbudowę dróg gminnych wynoszą blisko 10 mln zł. Do tego dochodzi dodatkowe 5 mln zł na remonty i bieżące utrzymanie. Wszystkie te przedsięwzięcia stanowią dowód zaangażowania gminy w rozwój infrastruktury, poprawę bezpieczeństwa drogowego oraz komfortu codziennego życia mieszkańców.

źródło: gminalomza.pl

Poprzedni Post

Świąteczne Spotkanie w Gminie Łomża: Jedność, Wspólna Celebracja i Refleksje Świąteczno-Noworoczne

Następny Post

Świąteczne Spotkanie Pracowników Urzędu Miejskiego w Łomży: Dziękczynienie za Wspólny Rok Rozwoju

post-bars

Zostaw Komentarz