LOADING...

2023-12-18

Wsparcie Dla Strażaków i Edukacja Ekologiczna: Bożonarodzeniowe Prezenty od Gminy Nowogród

W atmosferze świątecznej radości i wzajemnej troski, Gmina Nowogród zaserwowała wyjątkowe prezenty dla lokalnych bohaterów oraz przyszłych liderów. Na 10 dni przed świętami Bożego Narodzenia, strażacy z 4 jednostek OSP w Gminie Nowogród otrzymali praktyczne prezenty, które z pewnością pomogą im w codziennych zadaniach. Ubrania specjalne i nowoczesny sprzęt o łącznej wartości 25 tysięcy złotych trafiły pod choinkę, dzięki czemu strażacy będą jeszcze lepiej przygotowani do swojej ważnej służby.

Ale to nie koniec dobrych wiadomości! Około 400 uczennic i uczniów Zespołu Szkół Samorządowych w Nowogrodzie zostało obdarowanych wyjątkową ekopracownią o wartości 85 tysięcy złotych. To kolorowe miejsce edukacji wyposażone zostało w stoliki dla 26 osób, 5 biurek z mikroskopami oraz liczne pomoce edukacyjne, umożliwiające zgłębianie tajników odnawialnych źródeł energii. W ten sposób gmina stawia na rozwój edukacji ekologicznej i przygotowanie młodych umysłów do zrozumienia i korzystania z zasobów odnawialnych.

Finansowanie na te inwestycje, aż 100 tysięcy złotych dla strażaków OSP i 75 tysięcy złotych dla ekopracowni, udało się pozyskać z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Uroczystości przekazania sprzętu oraz otwarcia ekopracowni zgromadziły liczne grono gości, w tym Macieja Borzyszkowskiego, prezesa WFOŚiGW. Burmistrz Grzegorz Palka pełniący rolę gospodarza wydarzenia podkreślił nieocenione wsparcie finansowe, które umożliwiło zrealizowanie tych projektów. Strażacy z jednostek OSP w Grądach, Jankowie Skarbowo, Nowogrodzie i Mątwicy otrzymali nie tylko niezbędny sprzęt ratowniczy, ale także wsparcie społeczności, pokazując, że ich codzienna służba jest nieoceniona.

 

Nowa ekopracownia w Zespole Szkół Samorządowych to nie tylko miejsce nauki, ale także przestrzeń do fascynujących eksperymentów i odkryć z zakresu ekologii. Podczas pikniku ekologicznego, uczniowie mieli okazję nie tylko podziwiać taneczne występy, ale również zdobyć wiedzę na temat źródeł energii od gości specjalnych, takich jak Marek Święszkowski, zastępca dyrektora PGE w Łomży. Wydarzenie nie tylko dostarczyło wiedzy, ale także rozbudziło świadomość ekologiczną mieszkańców.

Gmina Nowogród wraz z jej mieszkańcami świętuje nie tylko Boże Narodzenie, ale także wzajemną solidarność, edukację i troskę o przyszłość lokalnej społeczności. Wspólnie budujemy lepsze jutro pełne bezpieczeństwa, edukacji i zrównoważonego rozwoju.

źródło: nowogrod.com

Poprzedni Post

“Zastrzeż PESEL” – Nowa Usługa dla Bezpieczeństwa Twojej Tożsamości

Następny Post

Rekolekcje w Parafii: Wspólnota Działa Dla Pomocy

post-bars

Zostaw Komentarz