LOADING...

Rekolekcje w Parafii: Wspólnota Działa Dla Pomocy

W atmosferze świątecznych rekolekcji, nasza parafia przygotowuje się nie tylko duchowo, lecz także podejmuje praktyczne działania, aby wesprzeć te rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Przez cały okres rekolekcji, aż do wtorku 19 grudnia, trwać będzie zbiórka żywności i chemii domowej, organizowana we współpracy z Grupą Ratowniczą Nadzieja oraz parafialnym zespołem Caritas.

Idea zbiórki nie jest jedynie projektem charytatywnym, ale manifestacją wspólnoty, solidarności i troski o tych, którzy mogą potrzebować dodatkowego wsparcia w okresie świątecznym. Czas rekolekcji stwarza doskonałą okazję do praktykowania miłości bliźniego i realizowania nauk ewangelicznych w codziennym życiu.

Parafianie są zachęcani do włączenia się w tę szczytną inicjatywę poprzez przynoszenie produktów spożywczych oraz artykułów chemicznych, które zasiliłyby paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin. Grupa Ratownicza Nadzieja oraz zespół Caritas czuwają nad organizacją zbiórki, sprawiając, że proces ten jest prosty i dostępny dla każdego.

Jednym z praktycznych aspektów zbiórki jest możliwość wykorzystania papierowych toreb charytatywnych, które dostępne są pod chórem parafialnym. Każdy, kto chce włączyć się do akcji, może wziąć jedną z tych toreb, wypełnić ją artykułami spożywczymi, środkami czystości i innymi potrzebnymi rzeczami, a następnie przynieść podczas rekolekcji.

Niech to będzie świąteczny gest, który nie tylko niesie pomoc materialną, ale także ciepło, zrozumienie i poczucie wspólnoty. Wierzymy, że nasza parafia, działając razem, może wprowadzić radość i nadzieję do serc tych, którzy potrzebują wsparcia w tym szczególnym czasie.

źródło: bozecialo.lomza.pl

 

Poprzedni Post

Wsparcie Dla Strażaków i Edukacja Ekologiczna: Bożonarodzeniowe Prezenty od Gminy Nowogród

Następny Post

Misericordia – Parafia Miłosierdzia Bożego

post-bars

Zostaw Komentarz