LOADING...

2023-12-08

Łomżyńska Młodzież Triumfuje – Zespół ZSMiO nr 5 Mistrzem Województwa w Unihokeju!

Łomżyńska młodzież sprawiła prawdziwą niespodziankę podczas licealiady w unihokeju, której finały odbyły się 25.11.2023 r. w Białymstoku. Uczniowie ZSMiO nr 5 okazali się niepokonani, zdobywając tytuł Mistrza Województwa Podlaskiego. Trenerem i opiekunem zwycięskiej drużyny jest pełen pasji i zaangażowania Bogusław Cichocki.

Turniej rozpoczął się od fazy grupowej, gdzie “Mechaniak” udowodnił swoją klasę. Po zwycięstwie 2:1 nad I LO Grajewo, ekipa z Łomży przegrała 0:3 z III LO Suwałki, ale powróciła do rywalizacji zwycięstwem 3:2 nad zespołem ACE Augustów. Ten rezultat dał im pierwsze miejsce w grupie i pewne awans do rundy finałowej.

W finale turnieju Łomża nie pozostawiła złudzeń swoim rywalom. W półfinale pewnie pokonali zespół ZS Suchowola 2:0, a w wielkim finale rozgromili drużynę I LO Grajewo 6:0, zdobywając zaszczytny tytuł Mistrza Województwa Podlaskiego w unihokeju.

Niezwykłe sukcesy indywidualne również nie pozostały niezauważone. Tomasz Smekta, zdobywca 10 bramek w turnieju, zasłużenie otrzymał tytuł Zawodnika Turnieju. Nie mniej efektownie prezentował się Patryk Kania, strzelec 3 bramek, który został nagrodzony statuetką dla Najlepszego Gracza Drużyny.

Skład zwycięskiej drużyny to zgrana ekipa utalentowanych zawodników:

 1. Patryk Kania (kapitan)
 2. Kacper Szymański (bramkarz)
 3. Tomasz Smekta
 4. Adrian Tomaszczyk
 5. Bartosz Kołota
 6. Mikołaj Zysk
 7. Patryk Hil
 8. Mateusz Gacki
 9. Przemysław Pazik
 10. Dominik Mucha
 11. Sebastian Łomotowski

Ten triumf nie tylko cieszy lokalną społeczność, ale również kładzie solidne fundamenty pod rozwój talentów sportowych w Łomży. Młodzi sportowcy pokazali, że determinacja, współpraca zespołowa i poświęcenie prowadzą do osiągnięcia najwyższych celów. Gratulacje dla drużyny ZSMiO nr 5 oraz ich trenera Bogusława Cichockiego za osiągnięty sukces, który na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów, nauczycieli i wszystkich mieszkańców Łomży!

źródło: mylomza.pl

Poprzedni Post

Miejskie Mikołajki w Hali Kultury – Magiczne Świętowanie dla 1200 Dzieci!

Następny Post

Łomżyńskie Koszykarki Zdominowały Mikołajkowy Turniej w Żyrardowie

post-bars

Zostaw Komentarz