LOADING...

2023-12-06

Łomżyńscy Pływacy Zdobywają Rekordową Liczbę Medali na Mistrzostwach Województwa Podlaskiego

W miniony weekend łomżyńscy pływacy z klubu UKS Butterfly zaprezentowali się wyjątkowo imponująco podczas Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Pływaniu, które odbyły się w Suwałkach. Zawodnicy tego klubu zdobyli aż 64 medale, ustanawiając rekordową liczbę w historii klubu. Ich imponujące osiągnięcia zaowocowały także zajęciem II miejsca w klasyfikacji ogólnej województwa.

W rywalizacji, w której udział wzięło 12 klubów i 247 zawodników z regionu, łomżyński klub pokazał, że ma w swoich szeregach prawdziwych talentów. Zawodnicy mieli okazję startować w 10 konkurencjach indywidualnych, a także w sztafecie 4 x 50 m, styl zmienny.

Niezwykle imponujące było osiągnięcie aż czterech pływaków UKS Butterfly, którzy zdobyli miano najlepszych w swoich kategoriach wiekowych województwa podlaskiego. Oto oni:

  • Oliwier Domaszewski (kat. chłopcy, 10 lat) – 4 złote medale,
  • Kaja Kurpiewska (kat. dziewczęta 14 lat) – 4 złote medale,
  • Filip Rudczyk (kat. chłopcy, 14 lat) – 4 złote medale,
  • Ksawery Brzeziński (kat. chłopcy, 11 lat) – 3 złote i 1 srebrny.

Poza nimi, wielu innych pływaków zdobyło medale w różnych konkurencjach, co przyczyniło się do imponującego dorobku klubu. Trenerzy UKS Butterfly, Bartosz Kutny i Tomasz Drozdowski, podkreślają, że ich klub, który jeszcze kilka lat temu był niewielkim podmiotem na pływackiej scenie, teraz śmiało konkurować może z dużo bardziej doświadczonymi klubami z regionu.

“Tegoroczne mistrzostwa były dla nas naprawdę bardzo udane. Przywieźliśmy dosłownie worek medali, a do tego zdobyliśmy II miejsce w województwie, jako klub w klasyfikacji generalnej. Cieszy przede wszystkim to, że do starszych zawodników – osiągających wysokie wyniki – dołączają młodsi z roczników 2011 – 2013, co powoduje, że ze spokojem patrzymy w przyszłość. Podkreślić należy, że niemal wszyscy nasi pływacy to wychowankowie klubu, trenujący pływanie w klubie od kilku lat. Jeszcze 4-5 lat temu byliśmy małym klubem, który na mistrzostwach województwa zdobywał sporadycznie kilka medali. Wówczas nie spodziewaliśmy się, że będziemy udanie rywalizowali z klubami z Białegostoku, Suwałk, czy Bielska Podlaskiego, które w naszym województwie mają o wiele dłuższą historię w tej dyscyplinie sportu” – podkreślają z dumą trenerzy klubu.

Dzięki zdobytym medalom, łomżyńscy pływacy nie tylko cieszą się z osobistych sukcesów, ale także przyczyniają się do umocnienia pozycji miasta na pływackiej mapie regionu.

źródło: mylomza.pl

 

Poprzedni Post

Vołosi: Koncert Pełen Energetycznej Muzyki w Łomży

Następny Post

Badania ankietowe w gospodarstwach rolnych w grudnu 2023r.

post-bars

Zostaw Komentarz