LOADING...

2023-12-04

Nowogród otrzymuje wsparcie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Czwartkowy dzień, 30 listopada 2023 roku, był dniem ważnym dla mieszkańców Nowogrodu, gdyż została oficjalnie podpisana umowa pomiędzy Burmistrzem miasta, Grzegorzem Andrzejem Palką, a Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku, Maciejem Borzyszkowskim. Umowa przewiduje dofinansowanie w kwocie 75 000 złotych na realizację projektu o nazwie “Zielone Centrum EcoMocy”.

Jednym z kluczowych elementów tego przedsięwzięcia jest utworzenie pracowni odnawialnych źródeł energii w Zespole Szkół Samorządowych. Pracownia ta stanie się miejscem, w którym uczniowie, rodzice i wszyscy mieszkańcy będą mogli zdobyć wiedzę na temat korzyści płynących z wykorzystywania Odnawialnych Źródeł Energii (OZE).

Celem “Zielonego Centrum EcoMocy” jest nie tylko dostarczenie informacji na temat korzyści ekologicznych i ekonomicznych wynikających z używania OZE, ale również praktyczne przekazanie wiedzy. Uczniowie będą mieli szansę zapoznać się z różnymi formami odnawialnych źródeł energii, zrozumieć zasady ich działania, a także doświadczyć praktycznych zastosowań.

W ten sposób projekt nie tylko stanie się ważnym krokiem w kierunku zwiększania świadomości ekologicznej w społeczności Nowogrodu, ale także zachęci do bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do korzystania z energii. Poprzez edukację i praktyczne doświadczenia, “Zielone Centrum EcoMocy” może stać się inspiracją dla innych społeczności i szkół, promując ideę ekologicznego postępu.

Dofinansowanie udzielone przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku stanowi istotne wsparcie dla realizacji tego innowacyjnego projektu, który przyczyni się do budowy świadomej i odpowiedzialnej społeczności w zakresie korzystania z zasobów energii odnawialnej.

źródło: nowogrod.com

Poprzedni Post

Szkolenie Chemizacyjne

Następny Post

Badania ankietowe w gospodarstwach domowych

post-bars

Zostaw Komentarz