LOADING...

2023-12-01

Wsparcie Bezpieczeństwa Publicznego: Gmina Wizna Otrzymuje Dotację na Sprzęt Ratowniczy

Gmina Wizna, dzięki współpracy z Województwem Podlaskim, zyskuje wsparcie na rzecz bezpieczeństwa publicznego. W wyniku uchwały nr LI/801/2023 Sejmiku Województwa Podlaskiego z dnia 24 kwietnia 2023 r. oraz umowy nr DIT-I.3031.29.2023, Gmina Wizna otrzymała dotację w wysokości 50 000 zł na zakup nowoczesnego sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz umundurowania dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Działania podejmowane na rzecz bezpieczeństwa i ratownictwa zyskują nowy impuls dzięki środkom przekazanym przez województwo. Gmina Wizna, będąca beneficjentem tej inwestycji, zdecydowała się na zakup wysokiej jakości wyposażenia, które zwiększy skuteczność jednostek OSP na terenie gminy.

W ramach otrzymanej dotacji, zakupiono różnorodny sprzęt i umundurowanie, które zostanie przekazane Ochotniczym Strażom Pożarnym w Wiźnie, Bronowie i Starym Bożejewie. Zakupy obejmują:

  • Ubrania specjalne scantex sx4 3-częściowe – 7 szt.
  • Hełm strażacki GALLET F1XF – 9 szt.
  • Buty gumowe strażackie – 3 szt.
  • Rękawice pożarnicze – 3 szt.
  • Kominiarka strażacka – 6 szt.
  • Bosak strażacki składany – 1 szt.
  • Prądownica wodna – 1 szt.
  • Mostek przejazdowy gumowy (2×75) – 2 szt.

Nowoczesny i wysokiej jakości sprzęt to kluczowy element skutecznej pracy jednostek OSP. Hełmy, ubrania specjalne, czy rękawice pożarnicze to niezbędne wyposażenie, które zabezpieczy strażaków podczas akcji ratowniczych i działań gaśniczych.

Decyzja o przekazaniu dotacji na sprzęt ratowniczy pokazuje zaangażowanie władz lokalnych w kwestie bezpieczeństwa publicznego oraz docenia pracę Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie gminy. Inwestycja ta ma istotny wpływ na gotowość jednostek OSP do szybkiego i skutecznego reagowania w sytuacjach awaryjnych oraz podnosi poziom bezpieczeństwa mieszkańców gminy Wizna.

źródło: wizna.pl

Poprzedni Post

Łomża i Okoliczne Gminy Stawiają na Rozwój: Strategia ZIT dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego

Następny Post

III Forum Seniora: Jak Rozpoznać Oszustwo?

post-bars

Zostaw Komentarz