LOADING...

2023-12-01

III Forum Seniora: Jak Rozpoznać Oszustwo?

W dniu 5 grudnia o godzinie 10:00 Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Nowogrodzie, ul. Łomżyńska 13, stanie się miejscem ważnego wydarzenia dedykowanego seniorom. Komenda Miejska Policji w Łomży zaprasza na III Forum Seniora, które skupi się na problematyce oszustw i sposobach radzenia sobie z potencjalnymi zagrożeniami.

Coraz częściej osoby starsze stają się celem różnego rodzaju przestępstw, szczególnie oszustw telefonicznych. W trakcie Forum Seniora, eksperci policji przedstawią praktyczne informacje na temat tego, jak rozpoznać i unikać pułapek oszustów podszywających się m.in. za policjantów, urzędników czy nawet wnuczkę w potrzebie.

Policja podkreśla, że jednym z najskuteczniejszych sposobów walki z oszustwami jest edukacja społeczeństwa, zwłaszcza grup najbardziej narażonych, takich jak seniorzy. W trakcie Forum Seniora seniorzy będą mieli okazję dowiedzieć się, jakie są typowe metody działania oszustów, jak rozpoznać sytuacje, w których próbuje się ich oszukać, oraz jak skutecznie się przed nimi bronić.

Spotkanie będzie również okazją do zadawania pytań i uzyskiwania konkretnych porad od funkcjonariuszy policji. Warto pamiętać, że edukacja w zakresie bezpieczeństwa jest kluczowa dla ochrony przed przestępstwami, dlatego Forum Seniora stanowi ważne wydarzenie społeczne mające na celu zwiększenie świadomości seniorów na temat zagrożeń związanych z oszustwami.

Policja zachęca wszystkich zainteresowanych do udziału w III Forum Seniora, aby wspólnie podnosić poziom bezpieczeństwa w społeczności lokalnej. Jeśli zastanawiasz się, jak rozpoznać oszustwo i jakie kroki podjąć w sytuacji zagrożenia, to to spotkanie jest dedykowane właśnie Tobie. Przyjdź, posłuchaj, zadaj pytania i naucz się chronić siebie i swoich bliskich przed oszustami. Bezpieczeństwo seniorów to sprawa ważna dla nas wszystkich!

źródło: nowogrod.com

Poprzedni Post

Wsparcie Bezpieczeństwa Publicznego: Gmina Wizna Otrzymuje Dotację na Sprzęt Ratowniczy

Następny Post

Zarządzenie Nr 90/2023

post-bars

Zostaw Komentarz