LOADING...

2023-11-29

Rozpoczyna się Przebudowa Zjazdu w Starym Bożejewie: Nowa Droga dla Mieszkańców

21 listopada 2023 r. to dzień, który zapisze się w historii miejscowości Stare Bożejewo. Wówczas to, podpisana została umowa na realizację zadania o nazwie „Przebudowa zjazdu publicznego z drogi krajowej nr 64 na drogę wewnętrzną w m. Stare Bożejewo”. Inwestycję tę przeznaczyła Gmina Wizna, a jej wykonawcą została firma PHU Wojciech Skrodzki z Jeziorka.

Umowę podpisali Wójt Gminy Wizna, Mariusz Soliwoda, oraz p.o. Skarbnika, Marta Boryszewska. To wydarzenie zainaugurowało proces, który przekształci zjazd z drogi krajowej nr 64, czyniąc go bardziej funkcjonalnym i bezpiecznym dla lokalnej społeczności.

Głównym celem projektu jest zmodernizowanie zjazdu, który znajduje się w granicach pasa drogowego drogi krajowej nr 64. Zakłada to wykonanie nawierzchni z kostki brukowej betonowej na odcinku około 42 metrów. Ponadto, obustronne pobocza zostaną wyłożone mieszanką kruszyw niezwiązanych, co zwiększy komfort i bezpieczeństwo użytkowników.

Firma PHU Wojciech Skrodzki, posiadająca doświadczenie w tego typu inwestycjach, została wybrana na wykonawcę prac. Cała inwestycja ma zostać zrealizowana w łącznym budżecie wynoszącym 159 285,00 zł.

Przewidywany termin zakończenia prac to 15 grudnia 2023 r. Oznacza to, że mieszkańcy Starego Bożejewa już za kilka tygodni będą mogli korzystać z nowej, bezpiecznej drogi. Projekt ten nie tylko poprawi infrastrukturę lokalną, ale także wpłynie pozytywnie na komfort codziennego życia mieszkańców.

Przebudowa zjazdu to krok naprzód w rozwoju Starego Bożejewa, a lokalna społeczność z niecierpliwością oczekuje na efekty tych ważnych prac drogowych.

źródło: facebook.pl

Poprzedni Post

Program Odnowy wsi Województwa Podlaskiego – Kreatywna wieś

Następny Post

Jezus zmartwychwstały na skwerku w Zbójnej

post-bars

Zostaw Komentarz